Bleskově ze zasedání vědecké rady

18. října proběhlo již šesté letošní zasedání vědecké rady UK 2. lékařské fakulty. Na programu byly habilitační přednášky chirurga MUDr. Froňka a hematologa MUDr. Nováka.

MUDr. Jiří Froněk, Ph.D., FRCS, prezentoval svou habilitační práci na téma „Laparoskopický extraperitoneální manuálně asistovaný odběr ledviny ze žijícího dárce“. Doktor Froněk, působící na Klinice transplantační chirurgie IKEM, patří mezi špičky české transplantační medicíny a jeho přednáška mezi přítomnými rozproudila živou diskusi nejen o nefrologické problematice, ale o transplantacích obecně.

Ve druhé části zasedání představil MUDr. Jan Novák, Ph.D., svou habilitační práci na téma „Role iNKT buněk v patogenezi diabetu 1. typu a dalších imunitních patologií“. Těmito poměrně nedávno objevenými buňkami se doktor Novák začal zabývat již na vědecké stáži v Unité INSERM v Paříži. V současné době působí na Ústavu imunologie UK 3. lékařské fakulty.

Vědecká rada 2. LF UK doporučila Univerzitě habilitaci obou kandidátů.

-kv-

Vytvořeno: 22. 10. 2012 / Upraveno: 2. 2. 2017 / MUDr. Jana Djakow