Informace o studiu a přijímacím řízení pro Doktorské studijní programy v biomedicíně

Doktorské studium biomedicíny bylo zřízeno v souladu se zákonem č. 172/1990 Sb. o vysokých školách při Univerzitě Karlově v Praze na základě Rámcové smlouvy o spolupráci mezi Akademií věd ČR a Univerzitou Karlovou v Praze ze dne 23. 4. 1997 a Smlouvou o sdružení, uzavřenou týmiž institucemi dne 26. 6. 1997. Doktorské studium biomedicíny se realizuje v souladu se zákonem č. 111/1998 Sb. o vysokých školách, na základě Rámcové smlouvy o spolupráci při realizaci studijních programů a Smlouvy o sdružení, uzavřených mezi Univerzitou Karlovou v Praze a Akademií věd České republiky dne 13. března 2007.

Cílem je vytvořit koncepčně jednotný systém doktorského studia a vědecké přípravy absolventů doktorského studia v biologii a medicíně a zabezpečit vhodné podmínky pro společnou realizaci doktorských studijních programů na právně přijatelném základu.

Doktorské studium je určeno pro absolventy magisterského studia medicínských nebo příbuzných přírodovědných oborů a je zaměřeno na vědecké bádání a samostatnou tvůrčí práci v oblasti výzkumu nebo vývoje.

Adresa: Univerzita Karlova v Praze – 2. lékařská fakulta
V Úvalu 84
150 06 Praha 5 – Motol

tel.: (+420) 22443 5836
fax: (+420) 22443 5820
E-mail: @email
WWW stránka fakulty: www.lf2.cuni.cz

Fakulta nabízí pro uchazeče studium v programech:

1. Molekulární a buněčná biologie, genetika a virologie
  2. Biologie a patologie buňky
  3. Biochemie a patobiochemie
  4. Fyziologie a patofyziologie člověka
  5. Imunologie
  6. Mikrobiologie
  7. Neurovědy
  8. Farmakologie a toxikologie
  9. Lékařská biofyzika
  10. Biomechanika
  11. Gerontologie
  12. Experimentální chirurgie
  13. Preventivní medicína
  14. Biomedicínská informatika
  15. Zobrazovací metody v lékařství

Studium probíhá v prezenční a kombinované formě studia, v českém a anglickém jazyce. Standardní délka studia jsou 4 roky.

Podmínky pro přijetí v akademickém roce 2016/2017

• Vyplnění, uzavření a elektronické odeslání přihlášky do 30. 4. 2016.
  • Zaplacení poplatku za úkony spojené s přijímacím řízením ve výši 480,– Kč nejpozději do 30. 4. 2016.
  • Úspěšné vykonání přijímací zkoušky před komisí příslušné oborové rady.
  • Řádné ukončení studia v magisterském studijním programu, tj. předložení vysokoškolského diplomu nebo osvědčení o uznání zahraničního vysokoškolského vzdělání nebo jeho části v České republice.

Povinné přílohy k přihlášce:

• Vyplněná příloha k přihlášce
  • Životopis
  • Doklady o absolvovaném VŠ studiu na úrovni magisterského studijního programu (kopie diplomu, nemusí být ověřená)
  • Pokud je uchazeč v závěrečném ročníku fakulty, doloží potvrzení o studiu
  • Doktorandský projekt (anotace)

Popis přijímací zkoušky a kritéria hodnocení:

• Uchazeč vykoná přijímací zkoušku před komisí příslušné oborové rady.
  • Přijímací zkouška probíhá formou ústního pohovoru, v němž jsou prověřovány především odborné a jazykové znalosti a připravenost uchazeče k samostatné vědecké práci ve zvoleném oboru. Součástí pohovoru je prezentace předloženého projektu doktorské disertační práce společně se zvoleným školitelem.
  • Doporučujeme dodat i příslib případného školitele vykonávat tuto funkci a jeho názor na krytí finančních nákladů.

Doporučená literatura, modelové otázky:

• Literatura je doporučována jednotlivými potencionálními školiteli. Vychází se přitom ze zaměření předpokládané disertace a oboru, ve kterém bude práce realizována.

Informace o uplatnění absolventů:

• Absolventi doktorských studijních programů se uplatňují především ve sféře vědy a výzkumu a ve školství.

Termíny přijímacích pohovorů:

• Řádný termín přijímacích pohovorů je stanoven od 1. 6. do 1. 7. 2016.
  • Konkrétní termín přijímacího pohovoru bude zveřejněn po vyhlášení jednotlivými oborovými radami.

PŘIHLÁŠKY KE STUDIU

Od tohoto akademického roku se lze k přijímacímu řízení přihlásit pouze elektronickou přihláškou: http://is.cuni.cz/studium/.
Přihláška se stává platnou po jejím vyplnění, uzavření a uhrazení poplatku, toto musí být splněno do 30. dubna 2016.
Přihlášku uchazeči netisknou a neposílají poštou na fakultu.

Poplatek za úkony spojené s přijímacím řízením:
Doktorský studijní program při použití elektronické přihlášky ve výši 480,– Kč

Uchazeč o studium uhradí poplatek platební kartou, převodem z účtu nebo poštovní poukázkou na adresu:

Komerční banka, a. s., Na Příkopě 33, čp. 969, 114 07  Praha 1
číslo účtu: 37530021/0100
variabilní symbol: číslo elektronické přihlášky
konstantní symbol: 558

IBAN CZ3401000000000037530021 (pro platbu ze zahraničí)
SWIFT: KOMB CZ PP

Plátce, i ze zahraničí, je povinen uhradit veškeré bankovní poplatky.

Pokud nebude poplatek za přijímací řízení uhrazen na účet fakulty v termínu do 30. 4. 2016, ani v dodatečně stanovené lhůtě, nebo pokud nebude do 30. 4. 2016 přihláška uzavřena, má se za to, že přihláška nebyla podána.

Poplatek za úkony spojené s přijímacím řízením je v kterékoli fázi řízení nevratný.

Poslední aktualizace: 26. 3. 2019 / Ivana Tinková
Byla tato stránka užitečná?