Oznámení o volbách do akademického senátu UK 2. LF

Volba kandidátů do AS UK 2. LF pro volební období únor 2009 – leden 2011 se bude konat dle Volebního řádu senátu čl. 8. Volby do senátu jsou přímé, rovné a tajné.

Volby do obou komor AS UK 2. LF se konají ve dnech

26.–27. listopadu 2008.

Pro akademickou obec budou otevřeny dvě volební místnosti:

• FN Motol, Praha 5, V Úvalu 84
    Konkurzní místnosti
    (na chodbě před velkou posluchárnou zcela vlevo)
    od 9.00 do 15.00

• FN Bulovka, Praha 8, Budínova 2,
    pavilon I. infekční kliniky, 8. patro
    na sekretariátu I. infekční kliniky
    od 10.00 do 14.00

(tato volební místo bude otevřena především pro pracovníky Infekční kliniky, Dermatovenerologické kliniky a Ústavu soudního lékařství a dále pro studenty, kteří tam stážují).

Členové Pedagogické obce dostanou volební lístek, po identifikaci voliče, přímo na volebním místě, proti podpisu.
Volební lístek do komory učitelů a vědeckých pracovníků je sestaven ze jmen 24 kandidátů, kteří získali největší počet hlasů od akademické obce v návrhovém kole. Všichni kandidáti vyjádřili písemně souhlas s uvedením svého jména na kandidátní listině. Volební lístek je platný, když volič označí X jednoho, ale nejvýše 12 kandidátů uvedených na volebním lístku. Takto upravený volební lístek v obálce, kterou získá ve volební místnosti, vloží do volební urny.

Členové Studentské obce dostanou volební lístek, po identifikaci voliče, přímo na volebním místě, proti podpisu.
Členové Studentské obce volí své zástupce z 29 kandidátů, kteří získali v nominačním kole největší počet hlasů a dále všech, kteří získali stejný počet hlasů jako 24. kandidát v pořadí a souhlasili s uvedením svého jména na volebním lístku. Na volebním lístku zaškrtne volič X jednoho, ale nejvýše 12 kandidátů, volební lístek vloží do obálky a poté do volební urny.

V případě, že volič znehodnotí svůj volební lístek, může dostat náhradní ve volební místnosti (výměnou za zničený).

Volební listina, kterou sestaví volební komise po sečtení hlasů, bude obsahovat konečné pořadí prvních 12 kandidátů obou komor, kteří se stávají členy AS. Ostatní kandidáti v pořadí se stávají náhradníky do senátu
Volební listina bude vyvěšena na www stánkách fakulty dne 27. listopadu 2008.

Za volební komisi pedagogů: prof. MUDr. Petr Goetz, CSc.
MUDr. Dita Smíšková
Mgr. Petr Bitnar

Za volební komisi studentů: Kateřina Vilhelmová
Šimon Cipro