Aktuální sdělení rektora ohledně povodňové situace na UK

3. června 2013, 12 hod.

Podle aktuálních informací z fakultních štábů a SBZ se zhoršilo zaplavení loděnice v Tróji a mírné problémy začala působit podzemní voda a kanalizace v budově Právnické fakulty na nám. Curieových a Matematicko-fyzikální fakulty v Tróji, naopak opadává voda v částečně zaplaveném středisku v Dobronicích. Podrobné informace z jednotlivých fakult a dalších součástí jsou k dispozici na jejich www stránkách nebo souhrnně na iForu.

Vzhledem k obtížné dopravní situaci v Praze i na velké části území českých krajů žádám děkany fakult, aby tolerovali byť dodatečně omluvenou nepřítomnost uchazečů o studium a studentů na přijímacích zkouškách, zkouškách a státních zkouškách, které jsou plánovány na dnes a na úterý 4. června.

Stejně tak je třeba postupovat u pracovníků, kteří se z důvodu prokazatelně souvisejících s povodní řádně omluví a nedostaví do zaměstnání.

Studentům a zaměstnancům univerzity, kteří jsou přímo postiženi aktuální povodní, nabízí UK alespoň částečnou finanční výpomoc. Tato pomoc může mít charakter přednostního ubytování v kolejích univerzity bez ohledu na vzdálenost trvalého bydliště, sociálního stipendia, resp. u zaměstnance přechodným poskytnutím ubytování a nevratného finančního příspěvku.

Pomoc může být poskytnuta v těch případech, kdy v přímé souvislosti s povodněmi došlo ke zničení nebo velmi závažnému poškození bytu anebo domu, ve kterém měl student nebo zaměstnanec UK trvalé bydliště. Výše a druh pomoci bude záviset na míře poškození. Žádosti o pomoc je možné podávat do 15. července 2013 k rukám kvestora UK a musí obsahovat příslušné osobní údaje (nacionále, trvalé bydliště, fakulta), popis utrpěné újmy a měla by být doložena dokladem prokazujícím danou událost, ve zdůvodněných případech je možné přiložit pouze čestné prohlášení s tím, že příslušný doklad bude dodán později.

Věřím, že se touto cestou podaří alespoň částečně zmírnit následky, kterými se letošní záplavy přímo dotkly některých studentů a zaměstnanců univerzity.

V Praze dne 3. června 2013

prof. Václav Hampl
rektor UK

(Text je k dispozici také na odkazu http://www.cuni.cz/UK-5178.html.)

Vytvořeno: 4. 6. 2013 / Upraveno: 12. 6. 2018 / Administrátor 2. LF UK