Anotace kurzu Management vědy a inovací

CPPT UK připravuje kurz Management vědy a inovací, který bude jako  volitelný předmět určen pro Bc, Mgr a PhD studenty všech fakult UK. Předmět bude pro studenty za 6 kreditů a pracovníkům UK přístupný jako součást nabídky CŽV na UK. Výuka začne letním semestrem akademického roku 2014/15.

Cílem kurzu je:

• nabídnout všem fakultám UK jednotnou výuku v managementu vědy, projektovém managementu a transferu technologií,
  • vytvořit moderní „hybridní“ výuku založenou na kombinaci presenčních seminářů a distančních modulů s využitím webinářů, myšlenkových map, multimediálních a motivačních prvků.

Struktura kurzu sestává ze 14 výukových modulů:

1. Management znalostí. Vědecko-výzkumná a inovační scéna. Inovace (prezenční seminář).
  2. Analýza informací pro vědecko-výzkumné a inovační projekty (distanční výuka).
  3. Finanční zdroje pro vědu, výzkum a inovace v ČR a EU (distanční).
  4. Příprava výzkumných a inovačních projektů (distanční).
  5. Praktická příprava vlastního projektu (prezenční).
  6. Team & time management (distanční).
  7. Projektový management (distanční).
  8. Komunikační dovednosti (distanční).
  9. Ukázky a nácvik komunikačních dovedností (prezenční).
  10. Legislativní minimum pro vědu, výzkum a inovace, ochrana duševního vlastnictví (distanční).
  11. Základy transferu znalostí a technologií (distanční).
  12. Business model. Business plan. Spin-out (distanční).
  13. „Good / bad practices“ & „Case studies“ (prezenční).
  14. Shrnutí kurzu. Test. FAQ & Feedback (prezenční).

RNDr. Eugen Kvašňák, Ph.D.

koordinátor kurzu

@email