Ceny rektora míří za třemi studenty 2. LF

Rektor Univerzity Karlovy prof. Václav Hampl ocenil na vědecké radě UK 30. ledna 2014 nejlepší studenty a absolventy. Udělil každoroční Cenu rektora a zároveň Mimořádnou cenu rektora. Cena rektora pro nejlepší absolventy Univerzity Karlovy se uděluje vynikajícím studentům bakalářského nebo magisterského studijního programu, kteří v jeho průběhu dosáhli mimořádných výsledků ve vědecké, výzkumné, sportovní nebo kulturní činnosti.

Cenu prof. MUDr. Karla Weignera pro nejlepší absolventy lékařských oborů udělil rektor mimo jiné MUDr. Michalu Eidovi z 2. LF, který po celou dobu studia působil na Transplantační jednotce FN v Motole. Zde se snažil zapojit mezi ostatní personál a věnovat se pacientům a jejich příbuzným jako člen týmu psychosociální péče. Oceněna byla jeho snaha proniknout do problematiky dětské hemato-onkologie. Během let jeho působení se ověřilo, že je schopen odolávat tlaku a stresu a dobře komunikovat s pacienty všech věkových kategorií.

Foto: Archiv UK

Mimo jiné udělil rektor Mimořádnou cenu R. Hudákovi a T. Cihlářové z 2. LF UK. Tereza Cihlářová se stala trojnásobnou mistryní světa a čtyřnásobnou mistryní ČR ve sportovním aerobiku. Radovan Hudák byl iniciátorem, editorem a hlavním autorem učebnice Memorix anatomie; v současnosti je též editorem a spoluautorem Memorixu histologie. (Článek o projektu Memorix připravujeme.)

Zdroj:
Rektor UK ocenil nejlepší univerzitní absolventy a sportovce

Přečtěte si:
Rozhovor s Terezou Cihlářovou
www.lf2.cuni.cz/fakulta/clanky/rozhovory/i-na-medicine-stale-skacu-pres-kaluze-tereza-cihlarova.

Vytvořeno: 4. 2. 2014 / Upraveno: 5. 2. 2019 / Mgr. Petr Andreas, Ph.D.