Fakulta hledá Buddies pro zahraniční stážisty

Představte si okamžik, kdy přijedete do města v cizině, kde máte strávit několik měsíců, město vůbec neznáte, neumíte tamní řeč, nemáte ani potuchu o tom kam jít a co dělat. A právě těm, kteří se v této situaci vyskytnou (konkrétně studentům ERASMUS) chce Motolák a jeho Buddy program pomoci. Zapojte se! Celý systém spočívá v tom, že každému z přijíždějících studentů pomáhá jeden student naší fakulty (tedy takzvaný Buddy).

A jakou práci by měl konkrétně Buddy vykonávat? Jedná se hlavně o vyzvednutí studenta na letišti (nádraží apod.) a jeho doprovození do místa bydliště, následně seznámení a prohlídku fakulty, knihovny, menz a města. Vzhledem k tomu, že pro mnoho cizích studentů může být administrativa spojená se studiem obtížněji pochopitelná, měl by mu Buddy pomoci i s tímto. A samozřejmě mu též ukázat mimoškolní život a zábavu.

Naproti tomu je ale spousta pozitiv, které vám zapojení do Buddy programu přinese! Hlavní přínosy jsou jistě výrazné zlepšení vašich jazykových dovedností, seznámení se s novými lidmi a body pro stáže pořádané spolky ERASMUS a IFMSA. A nezapomínejme také na skvělou zábavu a dobrý pocit, že jste pomohli tomu, kdo to opravdu potřeboval!

Pokud máte nějaké dotazy nebo se chcete rovnou do programu zapojit, napište nám na @email. A nezapomeňte! Erasmáci přijedou už za chvilku a 2. října je pro ně na fakultě připraven Orientation Day, kterého byste se měli určitě zúčastnit! Tak neváhejte a zapojte se!

Těšíme se na vás!
Motolák

Vytvořeno: 14. 9. 2015 / Upraveno: 21. 10. 2015 / BcA. Dominika Patrovská, DiS.