Fond na stipendia SCIEX-NMS

Fond na stipendia SCIEX-NMSch: Informace o 9. výzvě

Fond na stipendia SCIEX-NMSch (Scientific Exchange Programme between the New Member States of the EU and Switzerland) je součástí Programu švýcarsko-české spolupráce, který si klade za cíl přispět ke snížení hospodářských a sociálních rozdílů v rámci rozšířené Evropské unie.

SCIEX-NMSch je nástrojem na podporu výzkumu v rámci vědeckých týmů ve všech oborech bez omezení. Bilaterální Spolupráce se uskutečňuje mezi špičkovými vědci z deseti nových členských států EU a jejich švýcarskými partnery a spočívá v umožnění realizace výzkumného záměru mladému vědci na švýcarské instituci. Cílem tohoto typu spolupráce je:

• rozvoj vědeckých kapacit jednotlivců;
  • posílení vědeckého pokroku a inovace ve vědě;
  • vybudování či posílení kontaktů a sítí mezi vědeckými pracovníky a institucemi.

Profil uchazečů
Fond na stipendia je určen doktorandům a post-doktorandům (tzv. „Junior Researcher“) působícím na české instituci, která je oprávněným projektovým partnerem v rámci programu. Seznam oprávněných institucí naleznete zde: www.sciex.cz.

• Doktorandi (možná délka stáže je obecně: 6–24 měsíců) – předpoklady:
    • stáž je zahájena minimálně 1 rok od zahájení doktorského studia;
    • stáž bude ukončena nejpozději do 31. října 2015.
  • Post-doktorandi (možná délka stáže je obecně: 6–18 měsíců) – předpoklady:
    • ukončený doktorský stupeň studia (nebo obhajoba do února následujícího roku);
    • stáž je zahájena nejpozději do 5 let od získání předchozího titulu;
    • stáž bude ukončena nejpozději do 31. října 2015.

Bližší podmínky

1. Podmínkou pro předložení projektu je formulování vědeckého záměru v rámci českošvýcarského týmu.
  2. Švýcarská strana je přitom zastoupena švýcarským mentorem, který je hlavním řešitelem projektu a působí na schválené švýcarské instituci (viz www.sciex.ch).
  3. Českou stranu představuje uchazeč z české instituce („Junior Researcher“) působící po dobu trvání společného projektu na švýcarské instituci a jeho český školitel/partner ve výzkumu („Senior Researcher“). Předpokládá se pravidelný kontakt mezi nimi, stejně jako několikadenní návštěvy českého školitele/partnera na švýcarské instituci.
  4. Uznatelné výdaje v rámci projektu je plat mladého vědce po dobu výzkumného pobytu ve Švýcarsku, včetně příslušných odvodů, cestovné a finanční podpora účasti na konferencích (pokud je to relevantní) v maximální výši 2.500 CHF a maximálně 3 krátkodobé návštěvy mentorů v rámci projektového týmu.

Důležité termíny v souvislosti s 9. výzvou v rámci Fondu na stipendia SCIEX

Uzávěrka pro předkládání projektů na předepsaných formulářích:

• 1. listopadu 2013 (viz www.sciex.ch).

Oznámení výsledků výběrového řízení:

• přelom března a dubna 2014.

Zahájení stáží ve Švýcarsku je třeba stanovit tak, aby výzkumný pobyt končil nejpozději

• 31. října 2015.

Odkaz na oficiální text výzvy v anglickém jazyce naleznete zde (www.crus.ch/sciex-news/news/close-up.html?tx_ttnews%5Btt_news%5D=736&cHash=34d0129784e2a11fc821f99f5d2722cb).
Další informace, včetně informací k předkládání projektů: www.sciex.cz, www.sciex.ch.

Další informace
Poslední 10. výzva v rámci Fondu na stipendia SCIEX bude v České republice vyhlášena dle následujícího harmonogramu:

Termín pro vyhlášení 10. výzvy:

• 1. ledna 2014

Uzávěrka pro předkládání projektů na předepsaných formulářích:

• 1. dubna 2014 (viz www.sciex.ch).

Oznámení výsledků výběrového řízení:

• přelom srpna a září 2014.

• 31. října 2015.

Kontaktní osobou je v rámci Domu zahraničních služeb/NAEP:
Mgr. Barbora Veselá
e-mail: @email
tel.: 221 850 500

Vytvořeno: 5. 9. 2013 / Upraveno: 17. 12. 2018 / BcA. Dominika Patrovská, DiS.