FRVŠ 2007 – výběrové řízení

VYHLÁŠENÍ VÝBĚROVÉHO ŘÍZENÍ FONDU ROZVOJE VYSOKÝCH ŠKOL PRO ROK 2007

Výbor Fondu rozvoje vysokých škol (dále jen „Výbor Fondu“) vyzývá tímto „Vyhlášením výběrového řízení Fondu rozvoje vysokých škol pro rok 2007“ (dále jen „Vyhlášení“) vysoké školy k předložení projektů, podporujících rozvoj vzdělávací činnosti vysokých škol v roce 2007 v těchto tematických okruzích nebo skupinách tematických okruhů:

1. Inovace a rozvoj laboratoří, ateliérů a pracovišť pro praktickou výuku včetně knihoven a informačních technologií ve vysokoškolském vzdělávání (pouze investice)
  • v tomto okruhu může UK 2. LF podat maximálně 4 projekty. Jejich výběr, včetně schválení případné spoluúčasti fakulty, kterou bude požadovat řešitel, provede kolegium děkana. Termín odevzdání viz níže.
  1. Vzdělávání učitelů
  • v tomto okruhu může UK 2. LF podat maximálně 1 projekt. Jeho výběr, včetně schválení možné spoluúčasti provede kolegium děkana. Termín odevzdání viz níže.
  1. Poradenská a informační centra
  2. nevyhlašuje se
  3. Vysokoškolské knihovny
  4. Inovace studijních předmětů
  5. Tvůrčí práce studentů směřující k inovaci vzdělávací činnosti

Termíny odevzdávání přihlášek:
do 5. 5. 2006:

• Projekty okruhu „A“, „B“ a ostatní projekty, kde je požadovaná spoluúčast – odevzdává se základní návrh projektu – anotace, finanční rozvaha a proformafaktury k požadovaným investicím

do 15. 5. 2006:

• v systému ISAARF musí být vložena kompletní přihláška, včetně všech požadovaných příloh, aby mohla být postoupena na Rektorát. – Zároveň řešitel odevzdává jeden výtisk přihlášky na Grantové odd. UK 2. LF pro schválení kolegiem děkana.

Důležitá upozornění:
I pro tyto projekty platí podmínky na www.lf2.cuni.cz/veda-a-vyzkum/granty-a-projekty/ceske-granty/udaje-pro-vyplnovani-grantovych-zadosti, především schvalování přihlášek a spoluúčasti fakulty kolegiem děkana.
Celý text vyhlášení najdete na http://www.frvs.cz/docf/Vyh2007.pdf nebo www.frvs.cz.
Přihlášky se podávají elektronicky v systému ISAARF (viz www.frvs.cz), pokud k tomuto systému nemáte z minula přístup a chcete podávat projekt, obraťte se prosím na Grantové odd. (Gabriela Hlaváčová, l. 5829) kvůli registraci.
Návod pro práci v ISAARF najdete na http://frvs.cs.vsb.cz/prirucka
V případě problémů kontaktujte Grantové odd. – Gabriela Hlaváčová, linka 5829
@email

Projekt je přihláškou do výběrového řízení. Předložený projekt musí splňovat formální a obsahové náležitosti uvedené ve Vyhlášení a stanovit konkrétní a reálné cíle tak, aby byl vyřešen v roce 2007. Podáním projektů souhlasí vysoká škola s tím, že pokud na řešení projektů obdrží účelovou dotaci ze státního rozpočtu (dále jen „dotace“), vytvoří řešitelům podmínky vhodné pro řešení, poskytne přislíbené finanční prostředky své spoluúčasti na úhradě nákladů řešení a z účelové dotace nebude odčerpávat příspěvek na režijní náklady vysoké školy. Financování aktivit založených projekty přejímá v dalších letech vysoká škola. Projekty mají přispívat ke splnění úkolů v oblasti tvůrčího rozvoje vzdělávací činnosti vysoké školy, proto musí být koncipovány v souladu s dlouhodobým záměrem dané vysoké školy (§ 18 odst. 5 zákona č. 111/1998 Sb., o vysokých školách a o změně a doplnění dalších zákonů (zákon o vysokých školách), ve znění pozdějších předpisů).
Dotace z Fondu RVŠ nejsou určeny na projekt, jehož řešení má charakter výzkumné činnosti nebo jehož výsledky mají být použity pro výzkumný úkol, program nebo záměr.

Vytvořeno: 13. 4. 2006 / Upraveno: 5. 2. 2019 / Mgr. Gabriela Hlaváčová