GAUK 2011 – přihlášky grantů

Grantové agentury Univerzity Karlovy v Praze
(rok 2011)

Přihlášky nových projektů

1. Přihlášky nových projektů se podávají prostřednictvím aplikace přístupné z www.cuni.cz, sekce „Věda a výzkum / Grantová agentura UK“ (http://www.cuni.cz/UK-33.html)
  2. Přihlášky nových projektů lze podávat průběžně, a to počínaje dnem 12. října 2010.
  3. Lhůta pro podání přihlášek nových projektů na fakultu je na 8. 11. 2010.
  4. Limity finančních prostředků pro nové projekty jsou stanoveny opatřením rektora č. 34/2009, ve znění opatření rektora č. 10/2010. POZOR ZMĚNA – finance na cesty pro studenty se od r. 2011 znovu nárokují v položce CESTOVNÉ. Pro akademické pracovníky je Cestovné uznáváno jen výjimečně! Také se mění limity u některých položek – viz níže.

SOUHLAS ETICKÉ KOMISE – pokud potřebujete ke svému projektu souhlas etické komise, zašlete vlastní text projektu včetně názvu projektu a řešitelského týmu co nejdříve e-mailem na adresu @email, nejpozději však do 25. 10. 2010, popř. dle domluvy. Včas od nás dostanete zpět podepsaný souhlas etické komise, který vložíte k projektu do aplikace GAUK jako přílohu.
SOUHLAS KOMISE PRO ZVÍŘATA
– pokud potřebujete pro svůj projekt odsouhlasený projekt pokusů, kontaktujte MUDr. Maxovou nebo Mgr. Hlavičku (ústavy na Plzeňské) a předejte jim co nejdříve ke schválení projekt pokusů. Více info viz www.lf2.cuni.cz/veda-a-vyzkum/granty-a-projekty/ceske-granty/udaje-pro-vyplnovani-grantovych-zadosti (zde najdete i formulář pro projekt pokusů). Schválený formulář vložte jako přílohu přihlášky do aplikace GAUK
Případná další povolení dle zákona (práce s GMO, SÚKL apod.) viz www.lf2.cuni.cz/veda-a-vyzkum/granty-a-projekty/ceske-granty/udaje-pro-vyplnovani-grantovych-zadosti. Naskenované povolení vložte jako přílohu přihlášky do aplikace GAUK

Finanční prostředky – výběr z Opatření rektora č. 34/2009 a č. 10/2010
(úplné znění naleznete na http://www.cuni.cz/UK-3522.html)

(k čl. 6 odst. 9 Grantového řádu)

1. Finanční prostředky jsou projektu přiděleny vždy na jeden kalendářní rok.
  2. Výše finančních prostředků, kterou lze přidělit projektu, činí nejvýše 360.000 Kč ročně. Tyto prostředky se dělí na mzdové prostředky a ostatní osobní náklady, odvody na sociální a zdravotní pojištění a na tvorbu sociálního fondu, stipendijní prostředky2, nespecifikované mzdové a stipendijní prostředky, náklady na cestovné3, další neinvestiční náklady (dále souhrnně označeno jako „přímé náklady“) a režijní náklady. Režijní náklady nemohou přesáhnout 20 % přímých nákladů projektu a jsou určeny pro fakultu, na které je hlavní řešitel zapsán nebo na které je školitel anebo akademický pracovník podle čl. 4 odst. 2 zařazen.
  3. Limity finančních prostředků, které lze přidělit projektu na jeden rok, se stanovují takto:
    1. mzdové prostředky a ostatní osobní náklady: nejvýše 60.000 Kč pro projekt, z toho nejvýše 30.000 Kč pro školitele nebo akademického pracovníka podle čl. 4 odst. 2,
    2. prostředky na stipendia: nejvýše 160.000 Kč pro projekt, z toho nejvýše 80.000 Kč pro hlavního řešitele,
    3. nespecifikované mzdové a stipendijní prostředky činí nejvýše 10.000 Kč; tyto prostředky mohou být hlavním řešitelem použity i nad rámec limitů uvedených v písmenu a) až b) nebo v odstavci 4.

Podíl prostředků podle písmena b) na součtu prostředků podle písmen a) až c) činí více než 60 %.

4. V kalendářním roce lze jedné osobě z prostředků GA UK přidělených projektům poskytnout
    1. formou mzdových prostředků a ostatních osobních nákladů nejvýše 60.000 Kč,
    2. formou stipendií nejvýše 100.000 Kč,
    3. formou mzdových prostředků a ostatních osobních nákladů nebo stipendií nejvýše 100.000 Kč.
  5. Částky mzdových prostředků a ostatních osobních nákladů jsou uvedeny bez odvodů na zdravotní a sociální pojištění a bez prostředků na tvorbu sociálního fondu; tyto odvody ve výši stanovené právními předpisy a prostředky na tvorbu sociálního fondu ve výši 2 % mzdových nákladů se k zde uvedeným částkám přičítají.
  6. Přidělení finančních prostředků a hospodaření s nimi upravuje smlouva uzavíraná podle Grantového řádu.
  7. Součástí smlouvy podle odstavce 6 je též
    1. závazek hlavního řešitele a fakulty převést nevyčerpané finanční prostředky zpět univerzitě,
    2. závazek řešitele předložit na vyžádání Grantové rady univerzity nebo oborové rady GA UK podrobné doklady k čerpání použitých finančních prostředků,
    3. závazek děkana fakulty vyhovět návrhům hlavního řešitele na přiznání stipendií, které budou podány v souladu s projektem a s vnitřními předpisy univerzity,
    4. závazek hlavního řešitele a fakulty ve všech výstupech projektu, včetně publikací, vždy výslovně uvést, že vznikly na základě úplné, nebo částečné finanční podpory GA UK.

Pozn.: V rámci položky cestovné se uvádějí veškeré prostředky navrhované na cestovné řešitele i členů řešitelského kolektivu; pro akademické a vědecké pracovníky je cestovné možno požadovat jen v mimořádných případech.

Vytvořeno: 1. 10. 2010 / Upraveno: 14. 1. 2019 / Mgr. Gabriela Hlaváčová