GAUK soutěž VaV 2012

Vyhlášení 9. kola
Grantové agentury Univerzity Karlovy v Praze
(rok 2011)
 
Přihlášky nových projektů

 

  1. Přihlášky nových projektů se podávají prostřednictvím aplikace přístupné z www.cuni.cz, sekce „Věda a výzkum/Grantová agentura UK“
    (http://www.cuni.cz/UK-33.html).
  2. Přihlášky nových projektů lze podávat průběžně, a to počínaje dnem 10. října 2011.
  3. Lhůta pro podání přihlášek nových projektů na fakultu je 5. 11. 2011
  4. POZORNĚ SI PROČTĚTE VÝTAH PRAVIDEL PRO GAUK V R. 2012 – viz níže
     

SOUHLAS ETICKÉ KOMISE – pokud potřebujete ke svému projektu souhlas etické komise, zašlete přihlášku co nejdříve e-mailem na adresu @email, nejpozději však do 31. 10. 2011 (věcná část projektu, informovaný souhlas pacienta, definitivní název projektu, řešitelský tým, souhlas vedoucího pracoviště s projektem). Včas od nás dostanete zpět podepsaný souhlas etické komise, který vložíte k projektu do aplikace GAUK jako přílohu.
SOUHLAS KOMISE PRO ZVÍŘATA – pokud potřebujete pro svůj projekt odsouhlasený projekt pokusů, kontaktujte MUDr. Maxovou nebo Mgr. Hlavičku (ústavy na Plzeňské) a předejte jim co nejdříve ke schválení projekt pokusů. Více info viz www.lf2.cuni.cz/veda-a-vyzkum/granty-a-projekty/ceske-granty/udaje-pro-vyplnovani-grantovych-zadosti (zde najdete i formulář pro projekt pokusů). Schválený formulář vložte jako přílohu přihlášky do aplikace GAUK.
Případná další povolení dle zákona (práce s GMO, SÚKL apod.) viz www.lf2.cuni.cz/veda-a-vyzkum/granty-a-projekty/ceske-granty/udaje-pro-vyplnovani-grantovych-zadosti. Naskenované povolení vložte jako přílohu přihlášky do aplikace GAUK.

 
PRAKTICKÉ INFORMACE A ZMĚNY v GAUK
 

  • přihlášku, nebo žádost o pokračování grantového projektu může podat pouze student zapsaný na univerzitě a studující v doktorském studijním programu anebo v magisterském studijním programu
  • počet studentů doktorských nebo magisterských studijních programů v řešitelském týmu je alespoň roven počtu ostatních členů řešitelského týmu
  • student se může podílet na řešení nejvýše tří projektů současně a může být uveden nejvýše ve třech přihláškách projektů současně
  • pokud je žadatelem pregraduální student, smlouvu bude podepisovat a finanční zodpovědnost přebírá akademický pracovník (vedoucí), student spolupodepíše
  • pro školitele nebo akademického pracovníka (vedoucího) musí být navržena v každém případě alespoň minimální finanční odměna (minimálně 1 TKč), aby se zobrazil v příloze ke smlouvě – u pregraduálních studentů bude vedoucí společně se studentem podepisovat smlouvu
  • Školitelem může být i student doktorského programu, pokud je zaměstnán na fakultě jako akademický pracovník, ale pouze u mgr žadatele. Ne u doktoranda.
  • ostatní neinvestiční náklady zahrnují například: materiál, drobný hmotný majetek, služby, poplatky např. na konferenci.
  • neinvestiční náklady – nejedná se o hardware nad 40.000,–; software nad 60.000,–; i v případě dílčích dokladů na tutéž věc, včetně dopravy, bankovních poplatků atd. u příslušného nákupu. Výpočetní techniku je doporučováno žádat pouze v odůvodněných případech a přiměřené výši (optimálně ± 20.000,– – dle skutečných požadavků toho kterého vědního oboru na výpočetní techniku, včetně programů).
  • náklady, které nelze hradit z projektů GA UK: počítačové programy, které může poskytnout fakulta, poštovné, náklady na telefon, náklady na odměny pro respondenty či na dárky pro respondenty, kurzy a školení
  • cestovné pro studenty – hradí se pouze cesty ve spojitosti s řešením projektu, podmínkou je aktivní účast studenta; Nehradí se dlouhodobé stáže a kurzy → Erasmus.
  • náklady na cestovné pro akademické a vědecké pracovníky – cestovné z projektu se hradí pouze studentským řešitelům;
  • konferenční poplatky: je možné po dohodě s EO fakulty hradit z cestovného;
  • průvodní text ve formuláři pro editaci zůstává v ČJ, editovaný text je však možno vkládat kromě českého i v anglickém nebo slovenském jazyce;
  • při podání projektu: žadatel vyplňuje i předpokládané globální požadavky na další uvažovaný rok či roky řešení svého projektu; (meziroční doporučená změna nepřesahuje 10 %);
  • v předkládaném odborném životopise by členové týmu z řad studentů měli zmínit především: a) účast na vysokoškolských vědeckých soutěžích; b) prezentaci vlastních výsledků na konferencích a příp. publikace; zapojení do řešení dílčích úkolů jiných projektů.
  • Upozorňujeme, aby studenti pečlivě vyplňovali přihlášky projektů. Je potřeba, aby si uvědomili, že oponenti i zpravodajové hodnotí projekt podle informací obsažených v projektu.
     

Novinky pro 9. kolo soutěže
 

  • Při zadávání přihlášky navrhovatel soutěže potvrdí, že bere na vědomí, že podmínkou splnění projektu je publikace přijatá do tisku, která obsahuje dedikaci projektu GA UK, a ke kterému je publikace evidována jako výstup.
    Publikaci (či potvrzení o přijetí do tisku) musí řesitel připojit k závěrečné zpravě projektu. V případě sekce C (lékařské vědy) musí být publikace v impaktovaném časopise.
     
  • Je zrušena položka nespecifikované mzdové a stipendijní prostředky. Položka byla často využívána pro platby osobám, které se podílely na dílčích pracech na projektu, ale nebyly členy řešitelského kolektivu (např. laborantky). Se zrušením této položky bude nutné tyto osoby přiřadit v době podávání projektu do přihlášky do řešitelského týmu či v určitých případech plánovat náklady na tyto osoby z ostatních neinvestičních nákladů (např. v případě platby za faktury).
     

Termíny GA UK
 

Přihlášky nových projektů
Kompletní přihlášku na fakultu podejte do 5. 11. 2011
Pro etickou komisi (věcná část projektu, informovaný souhlas pacienta, definitivní název projektu, řešitelský tým, souhlas vedoucího pracoviště s projektem) dodejte průběžně, nejpozději do 31. 10. 2011.
Pro schválení projektu pokusů na zvířatech předejte potřebné formuláře MUDr. Haně Maxové (Ústav patofyziologie) také nejpozději do 31. 10. 2011.
 
Přihlášky nových projektů lze podávat průběžně, a to počínaje dnem 10. října 2011.


Žádosti o pokračování projektů
Žádosti o pokračování projektů lze podávat průběžně, a to počínaje dnem 10. října 2011. Lhůta pro podání žádostí o pokračování projektů na odbor pro vědu a výzkum RUK (elektronickým způsobem hromadně za fakultu) je stanovena na 16. ledna 2012.


Závěrečné zprávy
Lhůta pro podání závěrečných zpráv na Odd. VaV UK 2. LF je stanovena na 15. 3. 2012.

Vytvořeno: 7. 10. 2011 / Upraveno: 19. 11. 2018 / Mgr. Gabriela Hlaváčová