Human Brain Project – otevřená výzva

Výzkumná iniciativa Human Brain Project (HBP) otevřela výzvu. Koordinátorem této výzvy je švýcarská univerzita EPFL, nikoliv Evropská komise. Nejedná se tedy o klasickou FP7 výzvu a jsou zde i další specifika.
Jedná se o projekt EU s rozpočtem 1 mld. €, který nyní dostal ze 7. rámcového programu na svou rozběhovou fázi 54 mil. €. Projekt poběží deset let, tedy během celého rámcového programu na podporu výzkumu a vývoje HORIZON 2020 (H2020).
Pracoviště ČR se projektu HBP zatím neúčastní, nyní ale mají možnost to změnit.

1. října 2013 vydává HBP první výzvu k podávání návrhů projektů.
Dostupné informace o výzvě jsou na stránce http://www.humanbrainproject.eu/web/public/participate/competitive-calls-programme, a to včetně průvodce pro žadatele (Guide for Applicants), vzorových Templates pro psaní návrhu a FAQ.

Do výzvy se samozřejmě může zapojit kdokoliv, ať již s českými či zahraničními partnery. Není ani omezeno podání více návrhů za UK do jedné výzvy, stejně jako tomu je v 7. rámcovém programu. Pouze pokud by se více fakult účastnilo stejného projektu, je nutná koordinace mezi nimi, neboť zde musí UK vystupovat jako jeden celek. Do výzvy nemohou však vstupovat organizace již zapojené do projektu.

Vytvořeno: 1. 10. 2013 / Upraveno: 19. 11. 2018 / Administrátor 2. LF UK