Kombinovaný program vědeckého a profesního vzdělávání UK 2. LF a FNM

Univerzita Karlova v Praze, 2. lékařská fakulta
Fakultní nemocnice v Motole

vyhlašují 2. ročník

Kombinovaného programu vědeckého a profesního vzdělávání
(„M.D., Ph.D. program“)

Cílem tohoto prestižního kombinovaného programu je během 5 let umožnit absolventům studia medicínských oborů získat titul Ph.D. a zároveň vykonávat klinickou specializační přípravu. Program je otevřen pro absolventy všech lékařských fakult v ČR i SR.

Zájemci musejí složit přijímací zkoušky a být přijati do řádného presenčního doktorského studijního programu na UK 2. LF. Potom mohou postoupit do soutěže o místo v M.D., Ph.D. programu. Úspěšným uchazečům poskytne ředitel FN v Motole úvazek 0,5 po dobu 5 let pro specializační přípravu. Doktorand – účastník M.D., Ph.D. programu bude nadále pobírat stipendium v plné výši po dobu 3 let. Během těchto 3 let vykoná předepsané teoretické zkoušky včetně jazykové a závěrečné rigorosní. Očekává se, že další vědecká práce bude financována z výzkumného grantu GAUK, o který účastník a jeho školitel požádají v průběhu studia. Každý rok všichni účastníci M.D., Ph.D. programu projdou etapovým hodnocením vědecké i klinické přípravy a v případě neplnění studijního plánu jejich pracovní úvazek u FN v Motole zanikne.

Základní podmínky pro úspěch v soutěži o místo v M.D., Ph.D. programu:

• přijetí do presenčního doktorského studijního programu
  • kvalitní výzkumný projekt a školitel, záruka financování vědecké práce (granty školitele) a podmínek pro ni
  • souhlas kliniky, na které bude probíhat specializační příprava a jmenování garanta této přípravy (primář kliniky nebo jím jmenovaný zástupce)

M.D., Ph.D. program je ojedinělou příležitostí získat optimální podmínky pro vědeckou i klinickou přípravu! Získání titulu Ph.D. spolu se specializační přípravou je cestou k získání prestižních míst v ČR i zahraničí.

Výběrové řízení se bude konat 23. června 2005, bude se konat v konkurzní místnosti UK 2. LF, od 9 hodin a dále v dopoledních hodinách podle rozpisu.

K výběrovému řízení je nutné se přihlásit na děkanátě UK 2. LF, paní Bendové (sekretariát děkana), do 20. 6. 2005. K výběrovému řízení se dostaví uchazeč spolu se svým školitelem, případně i garantem klinické práce.

Materiály nutné k přihlášení jsou:

Životopis uchazeče
Doklad o přijetí do prezenčního doktorského studia
Popis výzkumného projektu včetně souhlasu školitele a zároveň souhlasu pracoviště FN Motol, na kterém bude studium probíhat – 1 stránka A4

Celková kapacita programu ve vypsaném 2. ročníku je plánována na 10 míst, jejich obsazení záleží na rozhodnutí přijímací komise.

Další informace: www.lf2.cuni.cz/tag/aktuality-vedy-a-vyzkumu

děkan UK 2. LF
prof. MUDr. J. Koutecký, DrSc.
ředitel FN v Motole
JUDr. Ing. M. Ludvík, MBA

proděkan pro vědu a výzkum
prof. MUDr. J. Herget, DrSc.
náměstek pro vědu a výzkum
doc. MUDr. A. Šedivá, CSc.

V Praze, 2. 5. 2005

Vytvořeno: 2. 6. 2005 / Upraveno: 5. 2. 2019 / Zuzana Bendová