Koncert České filharmonie pro studenty

Slavnou ITALSKOU SYMFONII Felixe Mendelssohna-Bartholdyho můžete slyšet ve čtvrtek 12. nebo v pátek 13. prosince od 10 hodin ve Dvořákově síni Rudolfina. Jde o speciální projekt České filharmonie pro studenty – středoškoláky a vysokoškoláky – s názvem ČTYŘI KROKY DO NOVÉHO SVĚTA, který v letošním školním roce nabídne ještě Čajkovského Patetickou (20. + 21. 3. 2014) a Dvořákovu Novosvětskou symfonii (6. + 7. 5. 2014).

Hraje Česká studentská filharmonie – orchestr složený z hráčů České filharmonie, členů Orchestrální akademie ČF a dalších mladých hudebníků. Zasvěceným průvodcem koncertem je skladatel a dirigent Marko Ivanović.

V první části koncertu symfonii rozebereme a doplníme zajímavé souvislosti Mendelssohnových italských cest, včetně toho, jak se do jeho hudby promítla přímo italština; a budeme asistovat u toho, jak symfonii přepsal; součástí rozboru jsou videoprojekce. Ve druhé části zazní jedna z nejpopulárnějších světových symfonií jako celek. Každý návštěvník dostane po skončení koncertu speciální doprovodnou brožurku a voucher zdarma ke stažení Mendelssohnovy hudby ze serveru Supraphonline.

Vstupné činí 100 Kč; vstupenky je možné zakoupit v pokladně Rudolfina nebo on-line na webových stránkách České filharmonie.

Podrobnější informace ke koncertu najdete zde.

Vytvořeno: 9. 12. 2013 / Upraveno: 20. 12. 2018 / Dana Humlová