Kurz cvičení pro studenty i zaměstnance

Trávíte většinu dne sezením a chybí vám dostatek vhodného pohybu? Trápí vás bolest zad či jiné problémy pohybového aparátu nebo byste jim rádi předešli? Potom jsme právě pro vás připravili kurz rehabilitačního cvičení metodou SM systém. Jedná se o sestavu cviků, jejichž prostřednictvím dochází k uvolnění přetížených svalů, a zároveň posílení a protažení svalů oslabených a zkrácených. Cvičení rovněž umožňuje důkladné protažení páteře, čímž dochází k odstranění jejích blokád. Dochází tak k eliminaci negativních faktorů, které se podílejí na vzniku bolestí zad.

Kurz je otevřen všem zájemcům z řad studentů, zaměstnanců a absolventů UK a bude složen z deseti hodinových lekcí, během kterých se účastníci naučí základní sestavu cviků sloužících pro každodenní cvičení. Lekce budou probíhat každý čtvrtek od 16.00 do 17.00 v tělocvičně Jednota sídlící v ulici Opletalova, a to počínaje 16. 10. 2014. O týden dříve, tj. 9. 10. proběhne prezentační lekce, na které se potenciální zájemci mohou s metodou zdarma seznámit. Samotný kurz složený ze zmíněných deseti lekcí bude zpoplatněn částkou 500,–.

Více informací o kurzu a registraci naleznete na http://www.cuni.cz/UK-6190.html.

Vytvořeno: 29. 9. 2014 / Upraveno: 6. 12. 2017 / Mgr. Ing. Tereza Kůstková