Kurz vaření pro studenty

Toužíte se zdokonalit ve svých kuchařských dovednostech? Rádi byste se dozvěděli více o zásadách správného stravování a pozitivně změnili svůj jídelníček? Potom právě pro vás je určen nově otevíraný kurz studentského vaření, jehož první lekce připravilo na zimní semestr nadcházejícího akademického roku Informační, poradenské a sociální centrum UK.

Cílem kurzu je vyvrátit často slýchaný názor, že studenti na vysoké škole nemají dostatek času a peněz, aby se mohli kvalitně stravovat. Pod vedením zkušené lektorky se jeho účastníci dozvědí, jakými zásadami se řídit při tvorbě správného jídelníčku, a hlavně si sami vyzkouší přípravu chutných, ale zároveň zdraví prospěšných a cenově dostupných pokrmů. Kurz je určen zájemcům na všech stupních pokročilosti, včetně naprostých začátečníků, kteří mají jeho prostřednictvím příležitost se seznámit se základními kuchařskými postupy.

V rámci zimního semestru budou realizovány tři lekce konané vždy jednou za měsíc v období od října do prosince. Každá z nich bude mít specifické tematické zaměření a její obsah bude tvořit krátký teoretický úvod a následná praktická část spočívající v přípravě několikachodového menu. Pro tento účel budou účastníci rozděleni do menších skupin. Závěr potom obstará společná večeře složená z připravených pokrmů. Výuka bude probíhat v učebnách VOŠZ a SZŠ 5. května, a to vždy od 15.00 do 19.00. Účast na kurzu je zdarma, ovšem z hygienických důvodů je podmínkou vlastnictví Zdravotního průkazu pracovníka v potravinářství vydávaného praktickým lékařem. Účastníci jednotlivých lekcí budou mít vždy přednostní právo registrace na lekci příští.

Více informací a registraci naleznete na http://www.cuni.cz/UK-6190.html.

Vytvořeno: 29. 9. 2014 / Upraveno: 30. 11. 2017 / Mgr. Ing. Tereza Kůstková