Kurzy španělského jazyka a mexické kultury v Mexiku

Ministerstvo zahraničních věcí Spojených států mexických nabízí českým zájemcům tři (3) stipendijní místa v letním kurzu španělštiny a mexické kultury, který se uskuteční ve dnech 1. července – 6. srpna 2013 ve Vzdělávacím centru pro cizince (Centro de Enseňanza para Extranjeros) Universidad Nacional Autónoma de México (UNAM), Ciudad de México, Av. Universidad #3002, Ciudad Universitaria,

Stipendijní místa jsou určena pro osoby ve věku od 18 do 35 let.
Stipendistům bude uhrazeno kurzovné a dále obdrží částku ve výši 7771,20 MXN (odpovídající přibližně 609 USD ve směnném kurzu ke dni 11. 2. 2013). Tato částka bude vyplacena až na konci kurzu, proto se stipendistům doporučuje, aby měli s sebou v Mexiku částku ve výši 100–200 USD na náklady na stravování.

Žadatelé o stipendium musejí do dne 18. dubna 2013 odevzdat na Velvyslanectví Mexika v Praze následující dokumentaci:

1. Španělsky vyplněný mexický formulář, podepsaný a opatřený fotografií (formulář ke stažení zde: http://becas.sre.gob.mx)*

2. Životopis ve španělském jazyce

3. Potvrzení o studijním průměru dosaženém v posledním absolvovaném akademickém roce, s překladem do španělštiny. Studijní průměr nesmí být nižší než hodnota 8 v rámci hodnotící mexické stupnice 0–10.

4. Španělsky psaný motivační dopis (písmo Arial, velikost 12, dvojité řádkování, max. 2 strany), který by měl obsahovat odůvodnění, proč má uchazeč zájem o studium v kurzu a jakým způsobem uplatní získané znalosti po svém návratu do ČR.

5. Doporučující dopis akademického nebo pracovního charakteru s překladem do španělštiny.

6. Potvrzení o znalosti španělského jazyka vydané jazykovou školou nebo katedrou příslušné vysoké školy uchazeče, která se zabývá hispanistikou, a to ve španělštině nebo s překladem do tohoto jazyka.

7. Lékařské potvrzení o zdravotní způsobilosti studia v zahraničí vydané veřejnou institucí, s překladem do španělštiny.

8. Kopie rodného listu s překladem do španělštiny.

Kontaktní údaje Velvyslanectví Mexika v Praze:
Adresa: V Jirchářích 151/10, 110 00, Praha 1
Telefon: +420 283 061 530
Fax: +420 233 550 477
E-mail: @email

Přihlášky odevzdané po výše uvedeném termínu nebudou posuzovány.

Přihlášky budou posouzeny na základě předložené dokumentace a vybraní kandidáti budou pozváni k absolvování testu všeobecných znalostí o mexické kultuře a k pohovoru se zástupci Velvyslanectví Mexika v Praze a Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky. Pohovor se uskuteční dne 2. května  2013 v budově Velvyslanectví Mexika.

* Formulář na stránkách mexického MZV k datu publikace nebyl k dispozici; prosíme uchazeče, aby si připravili ostatní dokumentaci a sledovali aktualizaci uvedeného webu.

Mgr. Eva Jermanová
Akademická informační agentura

Dům zahraničních služeb
Na Poříčí 1035/4
110 00 Praha 1 Tel.: +420 221 850 505
@email
www.dzs.cz
www.zahranici-stipendium.cz

Vytvořeno: 21. 3. 2013 / Upraveno: 5. 2. 2019 / BcA. Dominika Patrovská, DiS.