Možnost ubytování v Hlávkově koleji (2008/2009)

V souladu s nadační listinou nadace Nadání Josefa, Marie a Zdeňky Hlávkových a příslušnou smlouvou mezi touto nadací a ČVUT poskytne i v roce 2008/2009 Hlávkova kolej ubytování pro 60 studentů Univerzity Karlovy v Praze.

Tato místa jsou určena pro studenty doktorských studijních programů nebo mladé akademické či vědecké pracovníky (i pokud pracují v ústavech Akademie věd ČR), kteří dosahují výborných studijních nebo vědeckých a pedagogických výsledků, jsou nemajetní, nemají byt v Praze a nejsou podnikateli (dle podmínek nadace). Ve zcela výjimečných případech lze ubytování poskytnout i studentům magisterských studijních programů (v tomto případě je potřeba doložit vynikající prospěch výpisem splněných studijních povinností včetně jejich hodnocení).

Postup: Zájemci vyplní žádost o ubytování (http://www.cvut.cz/informace-pro-studenty/granty/hlavkova-kolej), vyplněný formulář je třeba mít podepsaný vedoucím pracoviště. Tuto žádost je nutno doručit k rukám MUDr. Michala Pelíška (sekretariát děkana UK 2. lékařské fakulty) do 14. dubna 2008. Žádosti budou následně předloženy k vyjádření rektorovi Univerzity Karlovy v Praze. Seznam žadatelů o ubytování (včetně formulářů) doporučených rektorem UK bude odevzdán hromadně na ČVUT.

Podrobné informace o Hlávkově nadaci najdete na adrese: www.hlavkovanadace.cz.

Další informace a formulář:
www.cvut.cz/informace-pro-studenty/granty/hlavkova-kolej

MUDr. Michal Pelíšek, člen kolegia děkana UK 2. LF