Národní informační den ke grantům ERC a workshop pro žadatele

Národní informační den ke grantům Evropské výzkumné rady se uskuteční 1. září 2016 v prostorách Akademie Věd ČR, Národní 3, Praha 1, sál č. 206. Národní den je organizován Technologickým centrem AV ČR ve spolupráci s Evropským centrem UK a ERC skupinou na UK. Akce je určena jak talentovaným vědeckým pracovníkům, potenciálním žadatelům o ERC granty, tak zástupcům jednotlivých fakult a administrativním pracovníkům.

Registrace je možná zde: http://geform.tc.cz/infodenERC2016

Program dne naleznete v příloze zde.

Na národní informační den poté navazuje v termínu 15. až 16. září 2016 workshop pro potenciální žadatele. Workshop uspořádá Technologické centrum AV ČR ve svých prostorách, opět ve spolupráci s ERC skupinou na UK. Je určen pro žadatele o ERC Starting (2–7 let po Ph.D.) a ERC Consolidator Grants (více než 7–12 let po Ph.D.), kteří již mají konkrétní projektový záměr, který chtějí podat v aktuální výzvě pracovního programu ERC pro rok 2017. Workshop je jedinečnou možností diskutovat vlastní projekt s evaluátory ERC a pracovat s již podpořeným grantem ERC. Podmínkou účasti je zaslání krátkého abstraktu projektu (max. 2000 znaků), CV (max. 2 strany) a dosažených výsledků („early achievements track-record“, max. 2 strany) nejpozději do 5. září 2016 na e-mail: @email, vše v anglickém jazyce a podle pravidel zadávací dokumentace ERC (viz Information for Applicants to the Starting and Consolidator Grant 2017 Calls). Kvalita zaslaných materiálů bude rozhodující pro přijetí k účasti na workshopu.

Předběžný program workshopu je v příloze zde.

Registrace je možná zde: http://geform.tc.cz/ercworkshop2016

Z organizačních důvodů je dobré registraci na workshop provést co nejdříve, i pokud ještě výzkumník nemá vypracované požadované podklady.

Získávání ERC grantů je klíčovým měřítkem pro hodnocení vědecké kvality Univerzity Karlovy a mělo by být naším společným úsilím.

Vytvořeno: 1. 7. 2016 / Upraveno: 11. 1. 2023 / Mgr. Ing. Tereza Kůstková