Nominace na Cenu Jana Opletala

Studentská komora Rady vysokých škol (SK RVŠ) udělí letos již po sedmé ve své historii Cenu Jana Opletala, nejvyšší studentské ocenění v ČR. Nominace pro letošní ročník budou trvat do 23. října 2015. Cena Jana Opletala se uděluje osobnosti nebo skupině osobností za výjimečný přínos pro akademickou obec, hájení akademických práv a svobod či za významné přispění k boji proti bezpráví.

Nominaci dle statutu Ceny mohou podávat od 15. září i studenti akademických obcí. Podle Ing. Hynka Roubíka, předsedy SK RVŠ, bylo hlavním smyslem této změny otevřít cestu k nominaci i běžným studentům vysokých škol.

O budoucím laureátovi rozhodne Výbor Ceny, který je složen ze zástupců z řad studentů a vysokoškolských osobností. Mezi členy výboru zasedne např. ministryně školství Mgr. Kateřina Valachová, Ph.D., předseda Rady vysokých škol doc. Ing. Jakub Fischer, Ph.D., prof. JUDr. Václav Pavlíček, CSc., předseda správní rady a prezidia nejstarší české nadace „Nadání Josefa, Marie a Zdeňky Hlávkových“, jakož i studenti z Univerzity Karlovy, Vysoké školy chemicko-technologické, Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně a Ostravské univerzity.

Cena Jana Opletala bude předána u příležitosti Mezinárodního dne studentstva a Dne boje za svobodu a demokracii v rámci slavnostního večera, který se uskuteční 17. listopadu na půdě Právnické fakulty Univerzity Karlovy. Udílení bude probíhat pod záštitou předsedy vlády Mgr. Bohuslava Sobotky.

Více informací naleznete na webové stránce http://www.skrvs.cz/cjo/.

Kontakt:
Hynek Roubík, předseda Studentské komory Rady vysokých škol, tel. 724 940 042, @email
Ladislav Lázňovský, předseda Pracovní skupiny pro organizaci Ceny Jana Opletala, tel. 606 465 019, @email

Vytvořeno: 16. 10. 2015 / Upraveno: 6. 3. 2024 / Mgr. Ing. Tereza Kůstková