Pozvánka na přednášku prof. MUDr. Eduarda Zvěřiny, DrSc.: „Současné možnosti neurochirurgie“

Česká lékařská akademie
Řehořova 10, 130 00  Praha 3
E-mail: @email
Web: www.medical-academy.cz/cla

Pozvánka na klubové setkání
členů České lékařské akademie

Vážení členové České lékařské akademie, vážené kolegyně a kolegové, vážení studenti lékařských fakult, vážené dámy a vážení pánové,
dovoluji si vás srdečně pozvat na další z pravidelných klubových setkání členů České lékařské akademie, které se bude konat
v úterý 25. září 2012 od 17.00
v Akademickém klubu ve Faustově domě na Karlově náměstí 40, v Praze 2.

Pan prof. MUDr. Eduard Zvěřina, DrSc., FCMA
přednese zajímavou přednášku na téma
„Současné možnosti neurochirurgie“

Na historickém pozadí budete seznámeni se současnou úrovní neurochirurgie ve světě a v ČR. Prof. MUDr. E. Zvěřina, DrSc., FCMA byl jedním z odborníků, který zavedl v ČR moderní podobu oboru, jakou je mikrochirurgie, monitorování nervových funkcí při operacích a chirurgie lební baze. Dozvíte se, jaké jsou hranice možností léčby nemocí a poranění mozku, míchy a nervů. Existuje nějaký standard a nadstandard operačních výkonů? Jak umíme využívat možnosti regenerace, transplantace, kmenové buňky a náhrady smyslových orgánů, např. sluchu? Jaký lze očekávat vývoj oboru?

Jste všichni srdečně zváni a těšíme se na setkání s vámi.

prof. MUDr. Richard Rokyta, DrSc., FCMA
předseda České lékařské akademie

Dotazy k setkání zodpoví Hana Novotná z České lékařské akademie na tel: 776 350 000

Vytvořeno: 31. 8. 2012 / Upraveno: 7. 1. 2019 / Helena Ulovcová