Přednáška „Medicína v tropech a subtropech“

Milí kolegové,
zveme vás na vyzvanou přednášku Medicína v tropech a subtropech, lektora mezinárodně uznávaného jména, aktuálně činného v humanitární zdravotnické pomoci, cestovní a tropické medicíně. Nenechte si ji ujít.

Medicína v tropech a subtropech

10. 12. 2013, 13.30–15.00, 2. LF UK
Doc. MUDr. Rastislav Maďar, Ph.D.
Ústav epidemiologie, posluchárna „plechárna“

Přednáška bude prezentovat hlavní rizika infekčních i neinfekčních nemocí při cestách a pobytu v zahraničí, a to převážně formou komentované fotografické dokumentaci a videí. Cílem je představit posluchačům názornou formou praktické aspekty cestovní medicíny se zaměřením na prevenci zdravotních rizik a jejich pohotovostní samoléčbu. Budou zmíněny možnosti uplatnění lékaře v interdisciplinárním oboru cestovní medicíny a humanitárních akcí v zahraničí. Přednáška je určena studentům 4. ročníku (v rámci předmětu epidemiologie) a všem dalším studentům – zájemcům a příznivcům cestovní medicíny, medicíny a zdravotnické pomoci v tropech a cestování.

Lektor vyzvané přednášky, doc. MUDr. Rastislav Maďar, Ph.D., se specializuje v oborech epidemiologie, prevence a kontrola infekčních nemocí, cestovní a tropická medicína. Je vedoucím lékařem Očkovacího centra v Ostravě-Hrabůvce a odborným garantem sítě nestátních očkovacích center, které jsou současně i ambulancemi cestovní medicíny. Vede neziskovou mezinárodní humanitární organizaci International Humanity a je prezidentem Fóra infekční, tropické a cestovní medicíny. Doc. Maďar jako lékař absolvoval řadu zahraničních humanitárních misí v rozvojových zemích, včetně oblastí zasažených tsunami. Je vedoucím projektů humanitární a rozvojové pomoci v Asii, Africe a Latinské Americe a spoluzakladatelem Česko-Slovenské kliniky poskytující bezplatnou zdravotní péči v Nepálu. Pracovně navštívil 70 zemí na všech kontinentech s výjimkou Antarktidy. Hojně publikuje v odborných časopisech, učebnicích, přednáší na mezinárodních fórech, ve vzácném volnu píše cestopisy.

Zve vás doc. MUDr. Dana Göpfertová, Csc.,
přednosta Ústavu epidemiologie