Přidělení finančních prostředků pro Erasmus+

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

2. lékařská fakulta obdržela konečné rozhodnutí o přidělení finančních prostředků do programu Erasmus+ vedením Univerzity Karlovy.
Celkový objem přidělených prostředků bohužel rok od roku klesá. Záměrem UK je zajistit, aby ani za těchto podmínek nedošlo k omezení počtu vyjíždějících studentů.
To se nám daří zajisti, ale bohužel nejsme schopni financovat celoroční pobyty v zahraničí. Prodloužení pobytu nad pět měsíců bude tedy možné pouze na vlastní náklady studenta.
Je vhodné upozornit, že již Evropská charta programu Erasmus+ stanovuje, že přidělená finanční podpora neznamená plnou úhradu vzniklých nákladů při studiu v zahraničí, ale počítá se s určitou spoluúčastí každého studenta. Je naší snahou, aby míra této spoluúčasti byla co nejnižší, nicméně je nutné s touto okolností počítat. Podpora je fixní, ale výdaje, zejména na ubytování, se mohou dosti měnit v závislosti na řadě okolností, které jsou mimo naši kontrolu.
Finanční prostředky na váš pobyt poskytuje rektorát UK, uchazeče vybírá fakulta a formálním potvrzením o právně závazném výběru uchazeče je dokument „Rozhodnutí děkana“.

MUDr. Rudolf Černý, CSc.
Fakultní koordinátor programu Erasmus+

Vytvořeno: 28. 4. 2015 / Upraveno: 28. 4. 2015 / BcA. Dominika Patrovská, DiS.