Přijďte na pitvu (křest Memorixu anatomie)

Memorix, učebnice která se vejde do dlaně i do kapsy.

Cílem Memorixu anatomie bylo vytvořit jednu učebnici, která bude obsahovat kompletní rozsah anatomie, a zároveň látku vyloží jednoduchou a pochopitelnou formou. 600 stran a více než 1500 obrázků anatomií provede jak studenty medicíny, fyzioterapie, dalších zdravotnických oborů, tak i lékaře.

Memorix tým s literaturou použitou
při tvorbě Memorixu anatomie

Byla vytvořená 11 studenty a pedagogy 2. a 3. LF UK v Praze a LF MUNI v Brně. Kromě autorů a grafiků se na její tvorbě podíleli desítky klinických, preklinických a studentských recenzentů. Dohromady ji tedy tvořilo více než 100 lidí.

My všichni, kteří jsme se na tvorbě Memorixu podíleli, bychom vás rádi pozvali na oslavu jejího vzniku! Když se kniha přivede na svět, obyčejně se pokřtí. Jelikož je Memorix učebnicí anatomie, nespatří poprvé světlo světa klasickým způsobem, ale pravou anatomickou pitvou. Preparace této revoluční učebnice se zhostí rektor Univerzity Karlovy prof. RNDr. Václav Hampl, DrSc., a děkan 2. lékařské fakulty doc. MUDr. Ondřej Hrušák, Ph.D.

Pitva (křest) Memorixu anatomie

Pitva (křest) Memorixu anatomie se uskuteční 28. 4. 2013 v Divadle ABC v Praze 1.

Hlavním programem večera bude představení Divadelní společnosti Klobása s názvem O nemocném království. Autorská anatomická pohádka vás seznámí s osudy krále Globa Pallida a královny Amygdaly. O přízeň jejich dcer princezny Linguly, Glanduly a Mandibuly se budou snažit princové z okolních království. Nebude chybět ani drama, napětí a šťastný pohádkový konec.

Neumíte si představit anatomické divadelní představení? Podívejte se na jedinečný Trailer.

Během večera se také dozvíte tajemství, jak jsme učebnici tvořili. Poznáte Memorix tým v celé kráse a samozřejmě si učebnici budete moci zakoupit z rukou autorů za uváděcí cenu, za kterou ji už nikde jinde neseženete.

Chcete ji už nyní vidět zevnitř? Podívejte se na 100 stran online ještě před vydáním.
Ukázka knihy – http://www.memorixanatomie.com/ukazka-knihy

28. 4. 2013 v Divadle ABC po skončení Pitvy (křtu) Memorixu anatomie se kniha bude prodávat za uváděcí cenu, která se již nebude opakovat – pouhých 749 Kč. Dále je zde možnost předobjednat si ji z eshopu nakladatelství Triton za 799 Kč nebo navštívit knihkupectví, kde ji od 29. 4. 2013 zakoupíte za 999 Kč.

Lístky v předprodeji v pokladně Divadla ABC
Studenti 170 Kč – nutno předložit ISIC v pokladně divadla
Ostatní 230 Kč
Možnost rezervace a online nákupu! (https://vstupenky.mestskadivadlaprazska.cz/sal.php?prdID=4742)

Přijdete? Potvrďte svou účast na facebooku.

Memorix anatomie je učebnice, která vznikla za jeden rok a půl. Ten, kdo se na její tvorbě podílel, ví, že ten čas byl ve znamení Memorixu od rána do večera, přes víkendy i svátky. On ale nevzniknul jen během jediného roku, vznikal v hlavách studentů a anatomických lektorů celá léta. Každý si v prvním ročníku během studia anatomie kreslil vlastní schémata a vytvářel vlastní výpisky. Byly barevné, přehledné, byly po ruce. Vymyslet vlastně myšlenku Memorixu by nebyl problém. Jenže, kdy se to stalo, že někdo sen a plán proměnil ve skutečnost?

Vytvořeno: 23. 4. 2013 / Upraveno: 11. 1. 2019 / MUDr. Jana Djakow