Přípravný kurz k přijímacím zkouškám na 2. LF UK

Přípravný kurz k přijímacímu řízení z biologie, chemie a fyziky pro uchazeče o studium na 2. LF UK v Praze

Stejně jako v minulých letech proběhne v první polovině roku 2013 přípravný kurz k teoretické části přijímacích zkoušek na naši fakultu především pro zájemce z řad maturantů a uchazečů o studium v akademickém roce 2013/2014.

Přípravný kurz proběhne e-learningovou formou, tedy „přes internet“. Výuka každého předmětu bude sestávat z 12 lekcí tematicky odpovídajících okruhům otázek k přijímacím zkouškám. Každá lekce bude trvat 90 minut a její součástí bude studijní materiál a procvičovací testy k probranému tématu. Během celé lekce bude možno komunikovat s vyučujícím prostřednictvím diskusního fóra. Opakování látky formou procvičovacích testů bude umožněno na kompletní sadě modelových testových otázek k přijímacímu řízení. Úspěšnost testu bude automaticky kontrolována a vyhodnocována webovou aplikací, která také bude testy opakovaně náhodně generovat. Nultý týden kurzu bude věnován návodu k práci s kurzem, vyplnění profilu uživatele, testování připojení atd. V poslední lekci si budete moci vyzkoušet přijímací zkoušky nanečisto. Všechny lekce, včetně studijních materiálů, generátorů testů a záznamů diskusí budou přístupné od jejich uvedení po celý zbytek kurzu a celý kurz bude navíc přístupný další přibližně 2 týdny mezi poslední lekcí a přijímacími zkouškami.

Kurz proběhne mezi 18. únorem 2013 (počátek nultého týdne) a 18. červnem 2013 (konec zpřístupnění kurzu). Ve třech týdnech obsahujících velikonoční pondělí a květnové svátky se výuka konat nebude.

Každý účastník kurzu absolvuje jednu lekci každého předmětu týdně. Účastníci se přihlásí do jedné ze čtyř skupin, které se budou lišit týdenním rozvrhem:

pondělí
pondělí
středa
středa
skupina A Bi Ch Fy
skupina B Ch Fy Bi
skupina C Fy Bi Ch
skupina D Bi Ch Fy

Přihlašování do letošního ročníku Přípravných kurzů bylo ukončeno. Informace o příštím ročníku sledujte od října na našich webových stránkách.

Kurz je přípravou na teoretickou část přijímacího řízení na 2. LF UK v Praze, ale v žádném případě přijímací řízení nenahrazuje ani není zárukou přijetí na fakultu.

Vytvořeno: 4. 12. 2012 / Upraveno: 20. 12. 2018 / MUDr. Jana Djakow