Prodloužena uzávěrka francouzských vládních stipendií

Podle zprávy z Francouzského institutu v Praze byl termín uzávěrky pro podání žádosti o stipendium posunut na 28. 3. 2014 do 17.00.

Jedná se o stipendia francouzské vlády na výzkumnou stáž ve všech vědních oborech (a jejich podoborech), a to zejména v následujících oblastech:

• Přírodní vědy a vědy o Zemi
  • Exaktní vědy
  • Ekonomické a právní vědy
  • Humanitní a společenské vědy
  • Lékařství

Francouzské velvyslanectví v ČR nabízí českým studentům stipendia na stáž ve Francii v délce od 1 do 3 měsíců na univerzitách, ve výzkumných centrech, knihovnách nebo fakultních nemocnicích (CHU). Stáž by měla odpovídat potřebám žadatele na pobyt ve Francii: např. seznámit se ve Francii s technikou, která v České republice není dosud známa, studium děl, která nejsou v České republice k dispozici, vypracovat studii týkající se Francie či absolvovat ve Francii speciální krátkodobé studium. Mohlo by být uvedeno mnoho dalších příkladů. Stipendia francouzské vlády na uskutečnění stáže ve Francii jsou určena studentům české národnosti doktorandského a post-doktorandského stupně vysokoškolských studií. Přičemž postdoktorand musí působit buď na vysoké škole či univerzitě anebo při výzkumné instituci. Zájemci o udělení stipendia francouzské vlády, kteří nejsou české národnosti, se musí obrátit na Francouzské velvyslanectví v zemi svého původu.

Stipendia na stáž jsou určena i nefrankofonním studentům za podmínky, že francouzský vedoucí stáže ve zvacím dopise uvede souhlas s průběhem stáže v angličtině. V tomto případě pak mohou být dokumenty nutné pro podání žádosti o stipendium napsány v angličtině a rovněž prezentace projektu před výběrovou komisí může být přednesena v angličtině.

Vytvořeno: 19. 3. 2014 / Upraveno: 5. 12. 2017 / Mgr. Petr Andreas, Ph.D.