Proshek-Fulbrightovo stipendium

Komise J. Williama Fulbrighta v ČR vyhlašuje Proshek-Fulbrightovo stipendium pro akademický rok 2012/13. Cílem je poskytnout badatelům v oblasti medicíny příležitost účastnit se pozorování, konzultací, výuky a výzkumu na University of Minnesota Medical School, a podpořit tak rozvoj lékařských oborů v ČR i obohatit mezinárodní kontakty českých biomedicinských pracovišť.

Komu je určeno:
Program je určen lékařům a vědcům ve všech oborech medicíny a na medicínu navazujících oborech (včetně péče o zdraví, stomatologie, farmacie apod.). Stipendium se neuděluje na klinický výcvik.

Stipendium se poskytuje ve dvou kategoriích:
Kategorie A pro mladé lékaře na počátku profesní kariéry před získáním osvědčením o zdravotnické způsobilosti dle zákona 95/2004Sb. (považovaným za alternativu 2. atestace) nebo titulu Ph.D.
Kategorie B pro lékaře s 2. atestací nebo s osvědčením o zdravotnické způsobilosti dle zákona 95/2004Sb. nebo s titulem Ph.D. (či jeho starším ekvivalentem).
Výše stipendia pokrývá životní náklady na univerzitě, cestovné a nezbytné zdravotní pojištění. Stipendisté doprovázení rodinnými příslušníky obdrží zvýšené měsíční stipendium. Požadavky na uchazeče:

• české občanství a trvalý pobyt v ČR.
  • zapojení do lékařských či příbuzných věd, které jsou definovány jako
    • akreditovaná klinická lékařská oblast s tradiční lékařskou praxí;
    • příbuzné základní vědy obecně spojené s lékařským výzkumem v oblastech jako je anatomie, genetika a další biologické vědy;
    • jedna z dalších zdravotnických věd jako pečovatelství, veřejné zdraví, stomatologie a farmacie.
  • Kompetence v anglickém jazyce (písemný a verbální projev), doložená buď jazykovým testem TOEFL nebo složením zkoušky TELP (Test of English Language Proficiency) v den pohovorů.

Délka:
3–6 měsíců s možným začátkem pobytu od začátku září 2012 nebo později podle potřeb uchazeče.

Uzávěrka přihlášek:
Termín podání přihlášky ve Fulbrightově komisi je 1. února 2011. V akademickém roce 2012/13 bude vzhledem k limitovaným finančním možnostem uděleno pouze jedno stipendium.

Formulář přihlášky:
Přihláška se podává online. Podrobnosti jsou na adrese http://www.fulbright.cz/proshek-fulbrightovo-stipendium.

Zájemci o uvedené stipendium mohou konzultovat své dotazy telefonicky (222 229 987, l. 22) či zasláním e-mailu (@email).

Vytvořeno: 18. 11. 2011 / Upraveno: 18. 12. 2018 / BcA. Dominika Patrovská, DiS.