Stáže 2007 + První pomoc na středních školách

Místní pobočka IFMSA Česká republika, zastupující tuto organizaci na 2. lékařské fakultě Univerzity Karlovy, pořádá schůzku – Stáže 2007.

Schůzka proběhne v pondělí 16. října 2006. Sraz je před nástěnkami 2. LF ve 13.30.

Na programu jsou následující body:

• rozdělování stáží,
  • program První pomoc na středních školách,
  • volba lokálních koordinátorů.

Schůze má právo se zúčastnit každý člen IFMSA CZ. Schůze je veřejná.

Těšíme se na nové členy.

Tuto informaci naleznete i na nástěnce IFMSA CZ, která stojí při nástěnkách jednotlivých ročníků.

První pomoc na středních školách

Místní pobočka IFMSA CZ, působící na naší fakultě již několik let, nyní připravuje projekt, jehož cílem je seznámit žáky středních škol se základy první pomoci. Jedná se o jednorázovou akci, kdy zájemci, studenti naší fakulty, přednesou a předvedou základní prvky laické první pomoci. V současnosti je připravena osnova kurzu, která vychází z nejnovějších poznatků v kardiopulmonální resuscitaci. Zároveň probíhají jednání s řediteli jednotlivých škol – gymnázií na Praze 5 a 6. V nejbližší době proběhnou školení, na kterých sjednotíme naše poznatky. V listopadu pak plánujeme kurzy na jednotlivých gymnáziích. Projekt se právě rozbíhá. Proto přivítáme každého, zvlášť toho, kdo má zájem se v budoucnu intenzivní medicíně a neodkladné péči věnovat, ale i toho, kdo je jen zvědavý a chce si ověřit své řečnické schopnosti.

Rád bych tímto vyzval vás, kteří byste o tento projekt měli zájem, abyste se zúčastnili schůzky místní pobočky, která proběhne v pondělí 16. října 2006. Bližší informace o schůzce jakož i kontakty na členy naší fakultní pobočky najdete na novém informačním webu 2. LF, v sekci „studium“.

dne 9. 10. 2006
Ondřej Souček
lokální prezident

Poslední aktualizace: 15. 11. 2017 / Administrátor
Byla tato stránka užitečná?