Semestrální stipendia na Univerzitě Hamburk na letní semestr 2015/2016

Partnerská Univerzita Hamburk nabízí v rámci meziuniverzitní dohody studentům a doktorandům Univerzity Karlovy čtyřměsíční semestrální stipendijní pobyty na letní semestr akademického roku 2015/2016. Stipendia zajišťuje Nadace Hermanna a Else Schnabel.

Stipendium je určeno pro: studenty vyšších ročníků a doktorandy všech studijních oborů (s výjimkou studentů zubního lékařství a farmacie)

Délka stipendia: 4 měsíce – v letním semestru 1. 4. – 31. 7. 2016
Výše stipendia: 800,– EUR měsíčně
Počet stipendií: 6 stipendií

Termín podání přihlášek na Zahraniční oddělení 2. LF UK (Dominika Patrovská)

do 9. listopadu 2015

Zahraniční oddělení fakult postupují přihlášky svých studentů se stanoveným pořadím na Odbor zahraničních vztahů Rektorátu UK, kde proběhne konečné výběrové řízení.

Podklady k žádosti o stipendium:

• vyplněný formulář „Bewerbung um ein Stipendium im Rahmen der Partnerschaft”
    (k dispozici u D. Patrovské, Zahr. odd 2. LF UK),
  • 1 fotografie,
  • studijní záměr (motivační dopis) v češtině a němčině,
  • potvrzení o dobré znalosti němčiny (minimálně B1)+,
  • strukturovaný životopis v němčině,
  • přehled studijních výsledků s anglickým či německým překladem,
  • kopie pasu (stránka s identifikačními údaji),
  • potvrzení o přijetí do doktorského studia, kopie diplomu a vysvědčení o státní závěrečné zkoušce (týká se doktorandů),
  • doporučující dopis vysokoškolského pedagoga na UK v němčině či angličtině,
  • akceptační dopis od hamburského vysokoškolského pedagoga (pro doktorandy je podmínkou, pro studenty není nutný).

Ad+  Doktorandi se mohou prokázat dobrou znalostí angličtiny, základní znalost němčiny je vítána.

Všechny podklady k žádosti o stipendium je třeba předložit ve dvojím vyhotovení – v jednom originálu a jedné kopii tohoto originálu.

Vytvořeno: 15. 10. 2015 / Upraveno: 30. 1. 2019 / BcA. Dominika Patrovská, DiS.