Soutěž VaV TAČR – program ALFA

Technologická agentura České republiky vyhlásila dne 20. července 2011 2. veřejnou soutěž ve výzkumu, vývoji a inovacích pro Program na podporu aplikovaného výzkumu a experimentálního vývoje ALFA (dále jen Program), a to dle zákona č. 130/2002 Sb., o podpoře výzkumu, experimentálního vývoje a inovací z veřejných prostředků a o změně některých souvisejících zákonů, dle Rámce Společenství pro státní podporu výzkumu, vývoje a inovací a dle Nařízení Komise (ES) č. 800/2008 ze dne 6. srpna 2008, kterým se v souladu s články 87 a 88 o ES prohlašují určité kategorie za slučitelné se společným trhem (obecné nařízení o blokových výjimkách), (dále jen „Nařízení Komise“).

Předmětem veřejné soutěže ve výzkumu, experimentálním vývoji a inovacích je výběr návrhů projektů aplikovaného výzkumu nebo experimentálního vývoje podporovaných z veřejných prostředků Technologické agentury České republiky (dále jen poskytovatel) za účelem naplňování cílů programu ALFA.

Podrobné informace nezbytné pro zpracování a podání návrhu projektu, včetně informací o způsobu a kritériích hodnocení, jsou obsaženy v Zadávací dokumentaci a souvisejících dokumentech.

• TERMÍN odevzdání kompletních přihlášek na Grantové odd. UK 2. LF končí 22. 8. 2011. Přihlášky doporučujeme již během této doby konzultovat s Grantovým oddělením. Hotové přihlášky zašlete v PDF na e-mail @email a ve dvou originálních verzích vytištěné odevzdejte na Grantové odd.
  • Navrhovatel, pokud není třeba povolení či ohlášení SÚKL k projektu, odevzdá spolu s přihláškou projektu čestné prohlášení, že povolení SÚKL není třeba. Jinak bude projekt zaslán k vyjádření na SÚKL.
  • V případě, že se v projektu počítá s experimentální prací se zvířaty, navrhovatel musí přiložit i schválený projekt pokusů (komise – kontakt – Mgr. Hlavička, MUDr. Maxová)
  • V projektu je nutná CELKOVÁ SPOLUÚČAST MINIMÁLNĚ 70%. Měly by ji zajistit soukromé subjekty. Pokud navrhovatel žádá po fakultě finanční spoluúčast, musí podat prostřednictvím Grantového odd. žádost o finanční spoluúčast na projektu (spolu s anotací projektu a finanční rozvahou) do kolegia děkana. Tato žádost se odevzdává cca 1 týden před termínem odevzdání přihlášky na Grantové odd. fakulty. Bude projednáváno individuálně.
  • Pokud bude navrhovatel potřebovat k projektu povolení nakládání s geneticky modifikovanými organismy – kontaktujte doc. MUDr. J. Zunu (KDHO)

Celý text vyhlášení, ZADÁVACÍ DOKUMENTACI (kterou si prosím pročtěte!) a vstup do elektronické přihlášky najdete na:

Vytvořeno: 22. 7. 2011 / Upraveno: 19. 12. 2018 / Mgr. Gabriela Hlaváčová