Stipendia do Hamburku

Semestrální stipendia Nadace Hermanna a Else Schnabela na Univerzit Hamburk v letním semestru 2011/2012

Partnerská Universita Hamburk nabízí v rámci meziuniverzitní dohody studentům a doktorandům Univerzity Karlovy 4měsíční semestrální stipendijní pobyty na letní semestr akademického roku 2011/2012.
Stipendia budou udělována na základě Ujednání mezi Univerzitou Hamburk a Nadací Hermanna a Else Schnabel – Stiftung. Stipendium bude činit 715,– až 750,– EUR měsíčně.
Stipendia jsou určena pro studenty vyšších ročníků a doktorandy. Pro letní semestr 2011/2012 má UK k dispozici 2 stipendia. Z přihlášených zájemců budou na Odboru pro zahraniční vztahy RUK vybráni dva kandidáti (plus případní náhradníci) a jejich materiály budou zaslány do Hamburku, kde se rozhodne o přidělení stipendia.

Stipendium je určeno pro: studenty vyšších ročníků a doktorandy všech studentských oborů s výjimkou studentů zubního lékařství
Délka stipendia: 4 měsíce v letním semestru 1. 4. – 31. 7. 2012
Výše stipendia: 715,– až 750,– EUR měsíčně
Kvóta pro letní semestr 2011/2012: 2 stipendia

Termín podání přihlášek s veškerými podklady na Odbor zahraničních vztahů UK 2. LF je:

do 28. listopadu 2011

Zahraniční oddělení fakult postupují přihlášky svých studentů se stanoveným pořadím na Odbor pro zahraniční vztahy Rektorátu UK, kde proběhne konečné výběrové řízení.

Podklady k žádosti o stipendium:

• vyplněný formulář „Bewerbung um ein Stipendium im Rahmen der Partnerschaft“
  • 1 fotografie
  • studijní záměr (motivační dopis) v češtině a němčině
  • potvrzení o dobré znalosti němčiny (u doktorandů popřípadě výborná znalost angličtiny a základy němčiny)
  • strukturovaný životopis v němčině
  • přehled studijních výsledků
  • potvrzení o přijetí do doktorského studia, kopie diplomu a vysvědčení o státní závěrečné zkoušce (týká se doktorandů)
  • doporučující dopis vysokoškolského pedagoga na UK
  • akceptační dopis od hamburského vysokoškolského pedagoga (pro doktorandy je podmínkou, pro studenty není nutný)

Všechny podklady k žádosti o stipendium je třeba předložit ve dvojím vyhotovení – jednom originálu a jedné kopii tohoto originálu.
Vybraní uchazeči budou vyzváni k vyplnění přihlášky Univerzity Hamburg a k předložení kopie karty evropského průkazu zdravotního pojištění.

Vytvořeno: 9. 11. 2011 / Upraveno: 18. 12. 2018 / BcA. Dominika Patrovská, DiS.