Stipendia pro semestrální pobyty v Německu

Stipendia organizace GFPS pro semestrální pobyty v Německu

Dobrovolnická organizace GFPS (Gemeinschaft für studentischen Austausch in Mittel- und Osteuropa e.V.) nabízí za podpory Česko-německého fondu budoucnosti semestrální stipendium na letní semestr 2014 na německé vysoké školy s cílem podpořit především první výjezdy studentů do zahraničí, kteří se chtějí zlepšit v německém jazyce a poznat německou kulturu.

GFPS se snaží integrovat své stipendisty do studentského života v Německu tím, že klade důraz na osobní asistenci při zařizování pobytu, nabízí v univerzitních městech tzv. Stadtgruppen. Během pobytu je v místě studia k dispozici student, který stipendistovi pomůže s administrativou i poznáváním města. Na počátku a na závěr studijního pobytu se pořádají setkání, kde se schází stipendisté GFPS z Čech, Německa, Polska a Běloruska.

GFPS od stipendistů očekává aktivní výkon studijního záměru a účast na setkáních stipendistů, nepožaduje ale plnění určitého počtu kurzů nebo kreditů.

Výše stipendia je 580 € měsíčně a je udělováno na 5 měsíců. Stipendia jsou otevřená všem oborům.

Zájemci o stipendium musí splňovat následující požadavky:

• student denního studia české VŠ (není určeno pro doktorandy ani studenty zahraničních univerzit)
  • věkový limit je 30 let
  • mít zájem o prostor střední Evropy a kulturní spolupráci
  • základní znalost německého jazyka, ca. B2
  • česká národnost

K žádosti o stipendium požadujeme následující podklady:

• Vyplněný formulář – Žádost o stipendium (u sl. Patrovské, Zahraniční odd. děkanátu).

• Popis projektu, na kterém chcete pracovat během zahraničního pobytu. Tímto projektem může být výstup ze studia na zahraniční univerzitě, vypracování práce nebo realizace projektu, nápadu. Co je účelem projektu.

Popis projektu by měl obsahovat: obor, ve kterém je práce psaná, popis tématu práce, popis metodiky práce, hypotézy, krátkou osnovu. Popis projektu musí být v německém jazyce v rozsahu 2–3 stran (Times New Roman 12, řádkování 1,5).

• Motivační dopis obsahující důvody žádosti o stipendia GFPS v německém jazyce, 1 normostrana (Times New Roman 12, řádkování 1,5).

• Poplatek za výběrové řízení 350,– Kč.

Tento poplatek je třeba uhradit spolu se zasláním přihlášky na účet 197 426 1369/0800. Ve zprávě pro příjemce uveďte své jméno a jako variabilní symbol použijte vaše rodné číslo bez lomítka. Bez zaplacení nebude přihláška brána za úplnou!

Přihlášky odevzdávejte naskenované do 18. 4. 2014 na adresu: @email.

Ústní výběrové řízení proběhne 25. 4. 2014.

Odevzdáním přihlášky dává uchazeč sdružení GFPS-CZ souhlas ke zpracování osobních údajů. Sdružení GFPS-CZ se zavazuje, že tyto údaje nebude poskytovat třetí osobě.

Více se dozvíte na www.gfps.cz.

Vytvořeno: 26. 3. 2014 / Upraveno: 19. 11. 2018 / BcA. Dominika Patrovská, DiS.