Stipendia v Austrálii

Austrálie nabízí studentům z Evropy tři druhy stipendií:

Endeavour Research Fellowship je stipendium určené pro studenty na magisterském studiu a doktorandy na krátké výzkumné programy na jedné z australských vysokých škol. V roce 2006 budou udělena 4 taková stipendia v hodnotě 25 tisíc australských dolarů. Žádosti o stipendia budou přijímány do 22. července 2005.

Endeavour Europe Awards je stipendium určené pro studenty na magisterském studiu a doktorandy, kteří by chtěli získat akademický titul na jedné z australských vysokých škol, nebo provádět výzkum potřebný k získání akademického titulu ve své zemi. Pro státy Evropské unie je určeno 15 těchto stipendií, každé v hodnotě 50 tisíc australských dolarů.

Endeavour International Postgraduate Research Scholarship je nabízeno studentům na magisterském studiu nebo doktorandům, kteří by chtěli provádět výzkum a získat akademický titul v Austrálii. Těchto stipendií je k dispozici 330 ročně. Stipendium je určeno na úhradu nákladů na studium a standardní studentské pojištění.

Podrobné informace o všech druzích stipendií včetně formulářů naleznete na internetové adrese:
www.dest.gov.au/international/awards/endeavour.htm.

Vytvořeno: 26. 5. 2005 / Upraveno: 3. 1. 2019 / Mgr. Gabriela Hlaváčová