Stipendia v Austrálii – Endeavour Awards

Stipendia Endeavour Awards představují dlouhodobý mezinárodně konkurenční stipendijní program australské vlády. Tento program je založen na zásluhách a je určen pro vynikající studenty, výzkumné pracovníky a odborníky z celého světa. Stipendistům nabízí příležitost studia, vědeckého výzkumu a profesionálního rozvoje v Austrálii.

Existují 4 kategorie stipendií Endeavour Awards:

• Stipendium na doktorandské a postdoktorandské studium (Endeavour Postgraduate a Postdoctoral Awards)
  • Stipendium na vedení výzkumu (Endeavour Research Fellowship)
  • Stipendium na odborné vzdělávání a praktickou přípravu (Endeavour Vocational Education and Training [VET] Award)
  • Stipendium na profesní rozvoj (Endeavour Executive Award)

Pro evropské žadatele o toto stipendium jsou podmínky nastaveny následovně:

Název stipendia Maximální finanční částka Maximální doba studia Úroveň studia
Endeavour Postgraduate Award Do výše AU$ 228,500 (PhD) & AU$ 118.500 (Magisterské) Do 4 let Magisterské a doktorandské (PhD)
Endeavour Research Fellowships AU$ 23.500 4–6 měsíců Pro doktorandské a postdoktorandské studenty z účastnických zemí, kteří se budou zabývat krátkodobým výzkumem (4–6 měsíců) v Austrálii, v jakémkoli odvětví nebo studijním směru
Endeavour Vocational Education and Training (VET) Award AU$ 119.500 1–2,5 let Možnost dosažení úrovně Diploma, Advanced Diploma a Associate Degree
Endeavour Executive Award AU$ 18,500 1–4 měsíce Profesionální rozvoj

(1 AU$ = 18,5 Kč)

Tato stipendia nabízejí vynikající příležitost studentům, plánujícím studovat v Austrálii. Zažádání o toto stipendium nepodléhá žádným omezením.

O stipendium je možné žádat už nyní, a to až do 30. června 2011, kdy se přijímání žádostí uzavírá.

Další podrobnosti jsou uvedeny na oficiální webové stránce

Vytvořeno: 17. 5. 2011 / Upraveno: 14. 11. 2018 / Bc. Kateřina Hřebcová