Stipendijní program v USA

Rádi bychom vás upozornili na stipendijní nabídku organizace „American Fund for Czech and Slovak Leadership Studies“, jejímž cílem je podporovat kvalitní vzdělání a profesionální rozvoj nadaných mladých Čechů a Slováků.

Aktuálně je možné ucházet se ještě o stipendium v rámci programu „Young Leaders“, který je určen pro mladé lidi („young professionals“) působící v oblasti zdravotnictví, školství nebo ochrany životního prostředí, kteří již získali (alespoň bakalářský) vysokoškolský diplom a mají za sebou alespoň pět let praxe, s cílem rozšířit jejich akademický a odborný rozhled. Ucházet se mohou o stáže v USA v délce do šesti měsíců. Část stáže přitom zpravidla probíhá na předních univerzitách („executive training at top universities“) a část v jiných organizacích („internships in leading organisations“). Tento program se uskutečňuje ve spolupráci s Masarykovou univerzitou v Brně.

Fond kryje veškeré výdaje spojené s pobytem (školné, administrativní poplatky, letenka, místní doprava, ubytování, prostředky na běžné každodenní výdaje).

Nejbližší uzávěrka přijímání přihlášek do tohoto programu je 29. března 2013.

Kontakt a bližší informace najdete na: www.afcsls.org.

Kompletní stipendijní nabídka bude v nejbližších dnech zveřejněna na naší webové stránce:

Eva Šimková
Akademická informační agentura

Dům zahraničních služeb
Na Poříčí 1035/4
110 00  Praha 1
Tel.: +420 221 850 507
@email
www.dzs.cz
www.zahranici-stipendium.cz

Vytvořeno: 22. 3. 2013 / Upraveno: 15. 1. 2018 / BcA. Dominika Patrovská, DiS.