Stipendium – Univerzita Hamburk

Semestrální stipendia Nadace Hermanna a Else Schnabel na Univerzitě Hamburk na letní semestr 2013/2014

Partnerská Univerzita Hamburk nabízí v rámci meziuniverzitní dohody studentům a doktorandům Univerzity Karlovy čtyřměsíční semestrální stipendijní pobyty na letní semestr akademického roku 2013/2014.

Stipendium je určeno pro: studenty vyšších ročníků a doktorandy všech studijních oborů s výjimkou studentů zubního lékařství a farmacie

Délka stipendia: 4 měsíce – v letním semestru 1. 4. – 31. 7.

Výše stipendia: 800,– EUR měsíčně

Kvóta pro letní semestr 2013/2014: 4 stipendia

Termín podání přihlášek na Oddělení zahraničních vztahů děkanátu 2. LF UK k rukám sl. Dominiky Patrovské je

1. listopadu 2013

Zahraniční oddělení fakult postupují přihlášky svých studentů se stanoveným pořadím na Odbor pro zahraniční vztahy Rektorátu UK, kde proběhne konečné výběrové řízení.

Podklady k žádosti o stipendium:

• vyplněný formulář „Bewerbung um ein Stipendium im Rahmen der Partnerschaft“
  • 1 fotografie
  • studijní záměr (motivační dopis) v češtině a němčině
  • potvrzení o dobré znalosti němčiny +
  • strukturovaný životopis v němčině
  • přehled studijních výsledků s anglickým či německým překladem
  • kopie pasu (stránka s identifikačními údaji)
  • potvrzení o přijetí do doktorského studia, kopie diplomu a vysvědčení o státní závěrečné zkoušce (týká se doktorandů)
  • doporučující dopis vysokoškolského pedagoga na UK
  • akceptační dopis od hamburského vysokoškolského pedagoga (pro doktorandy je podmínkou, pro studenty není nutný)

Ad + Doktorandi se mohou prokázat dobrou znalostí angličtiny, základní znalost němčiny je vítána.

Všechny podklady k žádosti o stipendium je třeba předložit ve dvojím vyhotovení – v jednom originálu a jedné kopii tohoto originálu.

Vytvořeno: 5. 9. 2013 / Upraveno: 8. 1. 2019 / BcA. Dominika Patrovská, DiS.