Studentský Majáles 2015

Studentský Majáles je nezisková akce organizovaná studenty a studentkami různých pražských vysokých škol. Letos se bude konat již potřetí, a to 1. května na Ovocném trhu, v areálu Karolina v Celetné ulici a ve Studentském klubu Celetná. Majáles zahájí alegorický průvod, který vyjde z Kampy v 10.30. Letos povede přes Karlovo náměstí, kde proběhne vzpomínka na Allena Ginsberga za účasti zástupců ČVUT, pamětníků legendárního Majálesu 1965, a studenti amerických studií FSV UK zde budou recitovat Ginsbergovu náseň King of May. Dále se bude zastavovat na Staroměstském náměstí, kde organizátoři plánují uctít památku mistra Jana Husa, a to zpěvem písně Kdož sú boží bojovníci.

Hlavní program začne ve 13 hod. a bude pokračovat do 21 hod.

Projekt vznikl z iniciativy aktivních studentů, kteří chtěli podpořit studentskou tvorbu a přiblížit se tradici majálesů dřívějších let. Základem Studentského Majálesu jsou vystoupení studentských kapel, divadel, promítání filmů, podpora mladých spisovatelů a výtvarníků, prezentování studentských spolků a jejich činnosti.

Součástí Majálesu není jen samotná událost 1. května, ale i tzv. Předmajálesové dění, kde se prostřednictvím kulturních večerů přibližují veřejnosti cíle minulých majálesů (i současného).

Informace:

@email

Informace o předmajálesovém dění naleznete zde, časový rozvrh předmajálesového dění zde.

Vytvořeno: 9. 2. 2015 / Upraveno: 31. 1. 2019 / Mgr. Petr Andreas, Ph.D.