Studentský Majáles se blíží

Přípravy druhého ročníku Studentského Majálesu se blíží ke konci a 1. května vypuknou v areálu Univerzity Karlovy v Celetné velkolepé oslavy tohoto studentského svátku.

Iniciativa přišla na podzim roku 2012 od aktivních studentů a studentek několika pražských vysokých škol, kteří nebyli spokojeni se současnou podobou studentské oslavy Majáles a chtěli ji svým charakterem více přiblížit tradici studentských majálesů z let šedesátých.

Cílem akce je jednak prezentovat autentickou studentskou kulturu, ale také vytvořit prostor pro recesi, nadsázku, kritiku či reflexi. Studenti vždy byli hybnou silou společnosti, proto by se měli i nadále vyjadřovat k tématům, která je trápí. Jedná se o multižánrový studentský festival, na kterém vystupují studentské kapely, divadla, promítají se dokumentární filmy začínajících umělců, prezentují se studentské spolky a jejich činnost, a v neposlední řadě se studující seznamují s fungováním akademické obce.

Vše zahájí alegorický průvod, který vyjde 1. května v 11.00 z Kampy a historickým centrem se přesune až k budově Karolina, kde od 13.00 začne hudební, divadelní a další program. Více na www.majalesstudentu.cz.

Vytvořeno: 24. 4. 2014 / Upraveno: 8. 1. 2019 / Mgr. Ing. Tereza Kůstková