Studentům 6. ročníku, kteří uvažují o dráze praktického lékaře

Vážené kolegyně a kolegové,
pokud jste studenti 6. ročníku LF a chcete být všeobecnými praktickými lékaři, dovolujeme si vás upozornit, že Ministerstvo zdravotnictví ČR zveřejnilo dne 20. 2. 2013 na svých webových stránkách:

Metodiku pro žadatele o dotaci ze státního rozpočtu na rezidenční místo pro rok 2013 a počet vypsaných rezidenčních míst pro rok 2013 – LÉKAŘSKÉ OBORY SPECIALIZAČNÍHO VZDĚLÁVÁNÍ

O dotaci na RM žádají akreditovaní VPL (ne studenti) a našeho oboru Všeobecné praktické lékařství se týká Projekt č. 3 (dotace na celé specializační vzdělávání u vybraných lékařských oborů). Pro Všeobecné praktické lékařství bylo letos přiděleno 100 rezidenčních míst a dotace byla zvýšena na 1 008 000 Kč na 1 lékaře ve specializační přípravě.

Pokud jste již s některým akreditovaným VPL domluveni, že o RM požádá, prosím upozorněte jej na tuto skutečnost!!! Žádost o dotaci na rezidenční místo musí podat akreditovaný VPL nebo ZZ (např. FN) do 15. 3. 2013!!! Odkaz na metodiku je i na www.svl.cz a v nejbližší době budou na www.svl.cz a na www.splcr.cz opět předvyplněny některé požadované dokumenty k žádosti.

Dovolujeme si poprosit všechny zájemce o všeobecné praktické lékařství, aby pokud možno této šance využili, a přispěli tak k rozvoji našeho oboru.

doc. MUDr. Svatopluk Býma, CSc.
předseda SVL ČLS JEP

doc. MUDr. Bohumil Seifert, CSc.
předseda akreditační komise

Vytvořeno: 27. 2. 2013 / Upraveno: 20. 11. 2017 / Helena Ulovcová