Švýcarská doktorská stipendia

Nabídka je určena k přímému využití!

Nabídka švýcarských doktorských stipendií v rámci zvláštního kontingentu pro středo- a východoevropské státy na rok 2005/2006

Upozorňujeme na nabídku 35–45 doktorských stipendijních pobytů vlády Švýcarské konfederace. Devítiměsíční stipendia jsou určena pro absolventy vysokých škol a univerzit všech oborů kromě uměleckých. Pobyty se mohou realizovat na švýcarských univerzitách a vysokých školách. Jejich seznam a další informace najdete stránce Domu zahraničních služeb www.dzs.cz.

Přihlášky poskytuje Švýcarské velvyslanectví nebo Akademická informační agentura (v rámci Domu zahraničních služeb) Senovážné náměstí 26, Praha 1.

Věk uchazečů musí být do 35 let, tj. pro narozené 1. 1. 1970 a později.

Přihlášky se podávají ve trojím vyhotovení osobně nebo poštou na Švýcarské velvyslanectví nejpozději do 30. listopadu 2004.

Dvě kopie dokladů o vzdělání (maturita, státní zkouška, diplom) musí být úředně ověřeny a pokud již nejsou v cizím jazyce vystaveny i přeloženy oficiálním tlumočníkem do úředního jazyka příslušné univerzity. Třetí kopie dokladů je prostá xerokopie.

Předpokladem jsou dobré jazykové znalosti příslušné univerzity, které musí být doloženy vysvědčením, certifikátem.

Pohovory proběhnou na Švýcarském velvyslanectví v cizím jazyce v polovině prosince.

Součástí kandidatury je i doporučení ke studiu, vystavené kompetentním vyučujícím švýcarské školy.

Zdravotní prohlídku lze absolvovat u lékaře, kterého si uchazeči sami vyberou.

Za správnost: Ing. Ivana Halašková
vedoucí odboru pro zahraniční styky
Vytvořeno: 6. 10. 2004 / Upraveno: 27. 11. 2018 / Mgr. Gabriela Hlaváčová