The Kellner Family Foundation – vyhlášení soutěže na podporu vědeckých projektů

The Kellner Family Foundation – vyhlášení soutěže na podporu vědeckých projektů

Nadace The Kellner Family Foundation, rodinná nadace Renáty a Petra Kellnerových, vyhlašuje finanční granty na podporu vědeckého výzkumu v České republice v oblasti biologie nádorových onemocnění. Ve vyhlášeném grantovém řízení projektu SCIENCE nabízí nadace finanční podporu výjimečným vědeckým osobnostem, které již dosáhly vědeckých úspěchů, i začínajícím talentovaným vědcům. Vědeckým týmům chce zaručit stabilní podmínky po dobu řešení výzkumného projektu v délce tří až pěti let. Zájemci o získání grantu v oblasti výzkumu biologie nádorových onemocnění mohou své přihlášky posílat do tří různých grantových řízení podle stupně dosažených zkušeností:

1. Principal Investigator Award
    Pro úspěšné české vědce nebo vědecké pracovníky, kteří mají zájem provádět výzkum v České republice. O grant mohou požádat jak mladí vědci budující vlastní vědecké týmy, tak i ti, kteří již ve svém oboru dosáhli významných úspěchů. Očekávanými kandidáty jsou také vědci vracející se ze zahraničních studijních pobytů, kteří v České republice plánují založit vlastní výzkumné skupiny.
  2. Clinical Fellowship
    Pro absolventy lékařských fakult, kteří chtějí pokračovat v doktorském studiu na prestižních zahraničních univerzitách. Program zahrnuje úhradu nákladů na pobyt v zahraničí po dobu až tříleté stáže. Podmínkou poskytnutí grantu je závazek příjemce vrátit se po skončení stáže zpět do České republiky.
  3. Ph.D. Fellowship
    Pro studenty Ph.D. nebo čerstvé absolventy postgraduálního studia, kteří chtějí pokračovat v tréninku ve vědecké práci na prestižních zahraničních univerzitách. I v tomto případě mohou úspěšní žadatelé získat finanční prostředky na úhradu nákladů během až tříleté zahraniční stáže.

Více informací o podmínkách grantového řízení je k dispozici na www.kellnerfoundation.cz

Uzávěrka přihlášek do prvního kola grantového řízení je 7. září 2012.

Vytvořeno: 29. 6. 2012 / Upraveno: 20. 12. 2018 / Mgr. Gabriela Hlaváčová