Univerzita Karlova vyhlašuje soutěž Primus

Univerzita Karlova vyhlásila soutěž na podporu mladých vědeckých pracovníků pod názvem Primus. Cílem této soutěže je přilákat na univerzitu schopné mladé vědce ze zahraničí a také podpořit naše špičkové vědecké pracovníky při zakládaní nových vědeckých skupin a laboratoří.

Předkladatelem projektu se může stát každý zájemce, u kterého od úspěšného dokončení jeho doktorského studia neuplynulo více než 12 let. Úspěšní žadatelé poté dostanou příležitost realizovat vlastní nezávislý vědecký projekt se zapojením zejména studentů doktorského a magisterského studijního programu.

Žádosti formou jednoduché aplikace na webu (přihlašovací formuláře by měly být aktivní od 20. července 2016) se přijímají do 20. září 2016, se zahájením práce žadatelů, kteří uspějí v náročném hodnocení, se počítá od 1. ledna 2017. Projekty potrvají tři roky s možností prodloužení o další dva. Prostředky na financování projektu budou společně poskytovat Univerzita Karlova a fakulta či ústav, kde bude projekt realizován. V dlouhodobějším horizontu si Univerzita Karlova od soutěže Primus slibuje zvýšení úspěšnosti při předkládání žádostí o významné mezinárodní granty (např. ERC).

V případě zájmu o účast v soutěži Primus laskavě informujte o svém záměru proděkana pro vědu a výzkum prof. Jana Trku (@email).

Další informace k projektu naleznete na http://www.cuni.cz/UK-7545.html, případně v Opatření rektora č. 15/2016.

Vytvořeno: 13. 7. 2016 / Upraveno: 11. 1. 2023 / Mgr. Ing. Tereza Kůstková