Univerzitní výzkumná centra 2012 – soutěž

UNIVERZITNÍ VÝZKUMNÁ CENTRA 2012 – soutěž VaV

Univerzita Karlova v Praze vyhlásila dne 17. 8. 2012 soutěž Univerzitních výzkumných center UNCE pro roky 2012–2017. Text vyhlášení a podmínky naleznete na http://cuni.cz/UK-3761.html, nebo na www.cuni.cz, odkaz Věda a výzkum, odkaz UNCE, a to ve formě dvou opatření rektora (č. 9/2011, 10/2011).

Podávání projektů

1. Projekty univerzitních výzkumných center (dále jen „UNCE“ nebo „centrum“) se podávají v písemné i elektronické podobě, na formulářích, které budou počínaje dnem 5. září 2011 k dispozici na www.cuni.cz, sekce „Věda a výzkum/UNCE“; na téže adrese budou k dispozici další informace a metodické materiály.
  2. Kompletní projekty odevzdávejte v písemné podobě ve dvou vyhotoveních na Grantové odd. UK 2. LF a elektronicky na e-mail @email, a to nejpozději do 3. 10. 2011.
  3. Pokud bude třeba souhlas etické komise, odevzdejte věcnou část projektu (včetně definitivního názvu projektu a popisu řešitelského týmu) na Grantové odd. nejpozději do 20. 9. 2011
  4. Na projekty se vztahují stejné podmínky ohledně projektu pokusů, etické komise apod. – viz www.lf2.cuni.cz/veda-a-vyzkum/granty-a-projekty/ceske-granty/udaje-pro-vyplnovani-grantovych-zadosti

Soutěžní podmínky – výběr

1. Vědecko-výzkumná činnost centra musí mít věcně ucelený charakter a spadat do činností, v níž řešitelský kolektiv centra již prokazatelně dosáhl mezinárodně uznávaných výsledků.
  2. Řešitelský kolektiv tvoří
    1. řešitelé-senioři (dále jen „senioři“), kterými jsou habilitovaní akademičtí pracovníci s pracovním úvazkem na univerzitě alespoň 0,75,
    2. řešitelé-junioři (dále jen „junioři“), kterými jsou akademičtí pracovníci univerzity s titulem Ph.D. nebo Th.D., avšak nejdéle do konce osmého kalendářního roku následujícího po roce, ve kterém tento titul obdrželi; v odůvodněných případech lze za juniory považovat v rámci jednoho centra též nejvýše dva akademické nebo vědecké pracovníky univerzity s ukončeným vysokoškolským vzděláním, kteří v kalendářním roce podání projektu nedovršili věk 33 let,
    3. ostatní akademičtí a vědečtí pracovníci univerzity,
    4. studenti doktorských studijních programů na univerzitě a
    5. techničtí a odborní pracovníci univerzity.
  3. Řešitelský kolektiv tvoří nejméně sedm juniorů a nejméně tři senioři. Tatáž osoba může být v pozici seniora nebo v pozici juniora uvedena pouze na jednom projektu centra a může být v této pozici členem pouze jednoho řešitelského kolektivu.
  4. Hlavním řešitelem centra je jeden ze seniorů.
  5. Odbornou úroveň projektu garantují především senioři.
  6. Maximální doba činnosti centra je šest let.

Mzdové prostředky požadované pro juniora mohou být nejvýše 18 000 Kč měsíčně (216 000 Kč ročně) a nemohou, vztaženo ke kalendářnímu roku, přesáhnout jednu polovinu fakultou (vysokoškolským ústavem) v projektu garantované celkové minimální výše mzdy tohoto pracovníka na toto období. Do garantované minimální výše mzdy lze zahrnout pouze tarifní mzdu a osobní ohodnocení. Přidělené mzdové prostředky lze juniorovi vyplácet pouze formou tarifní mzdy a osobního ohodnocení. (Garantovanou minimální mzdou se tedy rozumí součet požadovaných mzdových prostředků z centra a mzdových prostředků, které budou vypláceny formou tarifní mzdy nebo osobního ohodnocení fakultou z libovolných zdrojů.)

1. Mzdové prostředky pro juniory musí v každém roce činnosti centra tvořit nejméně 75 % všech mzdových prostředků.
  2. Lze požadovat na první tři roky činnosti centra investiční náklady, nejvíce v hodnotě 20 % celkových nákladů prvních tří let.
Vytvořeno: 19. 8. 2011 / Upraveno: 8. 10. 2018 / Mgr. Gabriela Hlaváčová