Ústav patologické fyziologie 2. LF UK hledá zájemce o vědeckou práci

Ústav patologické fyziologie 2. LF UK hledá zájemce o vědeckou práci v oblasti „patofyziologie progrese chronického srdečního selhání: studie na modelu objemového přetížení indukovaného aorto-kavální píštělí u laboratorního potkana“.

Cílem našich studií je na modelu chronického srdečního selhání (CHF) studovat patofyziologii progrese CHF se zaměřením na úlohu renální dysfunkce a hypertenze v tomto procesu. Používané metodiky jsou „pressure-volume“ analýza funkce levé komory srdeční, echokardiografická analýza srdečních funkcí a clearancové metodiky k zhodnocení renálních funkcí (na laboratorních potkanech, výhledově i myších).

V rámci tohoto programu jsou připraveny dva okruhy dílčích projektů:

a) Pro postgraduální zájemce. Optimální kandidáti jsou absolventi lékařské fakulty či přírodovědeckých oborů – zejména fyziologie živočichů, kteří mají zájem o kardiovaskulární a renální fyziologii s cílem Ph.D. studia v oblasti „fyziologie a patofyziologie člověka“. Skutečný zájem o vědeckou a laboratorní činnost je podmínkou, zájem o pregraduální pedagogickou činnost je vítán.

b) Pro pregraduální zájemce. Optimální kandidáti jsou studenti lékařské fakulty po ukončeném 3. ročníku, v případě studentů přírodovědeckých oborů po ukončení Bc. studia.

V případě zájmu kontaktujte doc. MUDr. Hanu Maxovou, Ph.D.

Vytvořeno: 2. 2. 2015 / Upraveno: 22. 1. 2019 / Mgr. Petr Andreas, Ph.D.