Výsledky konkurzu Erasmus+ 2016/2017

Na základě konkurzu dne 7. 3. a 8. 3. 2016 byli tříčlennou komisí vybráni pro zahraniční stáže v akademickém roce 2016/17 v rámci programu Erasmus+ tito studenti/ky:

Studijní pobyty:

Klasová Johana

Universidad de Madrid

Nováková Barbora

Všem nominovaným studentům srdečně gratulujeme!

V další fázi je prvním krokem vypracování studijního programu (Learning Agreement za použití informací na webu zahraničního partnera, případně lze požádat o spolupráci koordinátora zahraniční fakulty).

V podrobnostech odkazujeme na stránku Erasmus+ naší fakulty i RUK. Při tvorbě studijního programu je výhodné konzultovat s našimi studenty, kteří v dané zemi již Erasmus+ absolvovali nebo se zahraničními studenty, kteří v současné době studují na naší fakultě.

Dobrým zdrojem informací jsou i závěrečné zprávy studentů, které jsou dostupné zde.

Konkurzu se letos účastnilo celkem 54 studentů, nominováno bylo celkem 39 studentů. Zbývá řada volných míst, která mohou využít ti studenti, kteří na nominaci nedosáhli, protože se hlásili na fakulty, o které byl největší zájem.

Doporučujeme tedy zvážit vaše jazykové znalosti, zda by pro vás nebylo možné využít některé ze zbývajících míst. Na studijní pobyty zbývají:

• 3 volná místa do Itálie: 2x L'Aquila, 1x Genova
  • 2 volná místa do Německa: 1x Freiburg, 1x Münster
  • 2 volná místa na Slovensko: 2x Bratislava
  • 2 volná místa do Španělska: 1x Madrid, 1x Santiago di Compostela
  • 1 volné místo do Rakouska: 1x Graz

Jedná se o vynikající univerzity světové úrovně, proto se domníváme, že studijní pobyt v těchto zařízeních je nepochybným přínosem, který stojí za případně zvýšenou námahu při zvládnutí jazyka.

Zkušenosti z minulých let ukazují, že jazyk nepředstavuje zásadní bariéru a i studenti, kteří odjeli jako jazykoví začátečníci, vždy studium na místě zvládli. V těchto případech je výhodné využít intenzivních jazykových kurzů (EILC), které jsou nabízeny ještě před zahájením stáže. Na tuto aktivitu je možno zažádat o zvláštní dotaci navíc. Více info viz https://www.cuni.cz/UK-782.html. Tento kurz se netýká Němčiny a Španělštiny.

O zbylá volná místa se mohou hlásit jak studenti, kteří prošli konkurzním řízením, tak i studenti, kteří konkurz neabsolvovali. V tomto případě ale musí vyplnit online přihlášku a vyhlásíme náhradní termín konkurzu. Přihlášku je možné podat nejpozději do konce března. Zbylá místa budou poté uvolněna i pro studenty jiných lékařských fakult.

Vytvořeno: 10. 3. 2016 / Upraveno: 11. 1. 2023 / Stanislava Palowska