Výtvarná soutěž Propojený svět – umění v technologiích, technologie v umění

Technologická agentura ČR (TA ČR) vyhlašuje výtvarnou soutěž Propojený svět. Soutěž je otevřená všem posluchačům vysokých škol. Předmětem soutěže jsou výtvarná díla, která vznikají v rámci studentských uměleckých nebo výzkumných projektů a která jsou založena na vzájemné inspiraci světa umění a světa nových technologií a materiálů.

V rámci kategorie autorů z uměleckých vysokých škol budou oceněni ti studenti a studentky, jejichž díla imaginativním způsobem využívají nové technologie nebo materiály. U studentů z ostatních, zejména technických vysokých škol, budou oceněny umělecké interpretace jejich výzkumných projektů. Jednotlivci, případně soutěžní týmy se do soutěže mohou hlásit se svým jedním dílem/projektem zpracovaným v aktuálním akademickém roce (zimní a letní semestr akademického roku 2014/2015) nejpozději do 30. 9. 2015 do 15 hodin na adresu TA ČR, Blanka Kramolišová, Evropská 1692/37, 160 00 Praha 6.

Organizátoři soutěže považují za přínosné aktivovat v nastupující generaci cit pro propojování znalostí, kreativity a technologických kompetencí, a tím přispět k rozvoji prostředí s vysokou kulturou mezioborové spolupráce. Schopnost kreativně myslet a imaginativně se vyjadřovat přispívá k prolamování konvencí, rozvoji nových vizí, nalézání nových cest, a tím k rozvoji nových děl, technologií a dalších inovativních produktů nebo služeb. Soutěž si klade za cíl poukázat na kreativní rovinu aktuálně vznikajících nových technologií, materiálů, vynálezů a inovací a jejich zpřístupnění celé společnosti uměleckou formou. Partnery soutěže Propojený svět je Svaz průmyslu a dopravy ČR, Asociace českých science center a Fakulta umění a designu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně.

Zadání, přihlášku a další informace lze najít zde: https://www.tacr.cz/index.php/cz/novinky/459-ta-cr-vyhlasuje-vytvarnou-soutez-propojene-svety-chce-podporit-imaginaci-ve-vyzkumu.html a v příloze vytvarna_soutez.pdf.

Vytvořeno: 20. 2. 2015 / Upraveno: 6. 3. 2024 / Mgr. Ing. Tereza Kůstková