Výzkumná stipendia Turecko

Výzkumná stipendia nabízená v rámci programu „Türkiye Scholarship Program“

Turecko nabízí v rámci svého stipendijního programu „Türkiye Burslari“ („Türkiye Scholarship Program“) mj. výzkumná stipendia („Research Scholarships“). Jsou určena pro žadatele ze zahraničí a umožňují výzkumné pobyty v Turecku v délce 3–12 měsíců. O tato stipendia se mohou ucházet postdoktorandipokročilí doktorandi (kteří již pracují na své disertační práci), věková hranice je 45 let (rozhodným datem u data narození je 1. říjen 1968). Nutný je zvací dopis navrhované turecké školy. Jazyk, v němž bude pobyt probíhat, závisí na dohodě s touto školou, znalost turečtiny tedy není nutná. Výše stipendia činí 1000 tureckých lir (asi 500 dolarů) měsíčně.

Uzávěrka přijímání žádostí je 31. října 2013, žádosti (včetně zvacího dopisu a všech dalších vyžadovaných příloh) se zasílají elektronickou poštou na níže uvedenou kontaktní adresu.

Podrobné informace a formulář přihlášky je k dispozici na

Kontakt:
e-mail: @email

Vytvořeno: 24. 9. 2013 / Upraveno: 26. 3. 2019 / BcA. Dominika Patrovská, DiS.