Zahraniční stipendia – rozpis kvót

Dům zahraničních služeb nabízí stipendijní pobyty v zahraničí pro studenty a akademické pracovníky Univerzity Karlovy v Praze, které se uskuteční na základě rozpisu kvót mezinárodních smluv.
Přesné specifikace k jednotlivým pobytům jsou k dispozici na webových stránkách Domu zahraniční spolupráce MŠMT ČR zde.

Nabídka stipendií není specifikována na konkrétní vysoké školy v zahraničí. Předpokládá se, že si uchazeči sami vyhledají kontakty, o které mají zájem. Doporučuje se, aby v době podání přihlášky už měli uchazeči navázán kontakt s příslušným pracovištěm v zahraničí.

Stipendia jsou určena pro řádné studenty Univerzity Karlovy v Praze. Vybraní uchazeči by jimi tudíž měli zůstat i během svého stipendijního pobytu v zahraničí.

Zájemci musí předložit ve dvou vyhotoveních (1 originál a 1 kopie) následující doklady:

1. Přihlášku potvrzenou fakultou (Návrh na vyslání/Žádost o přiznání stipendia)
  2. Studijní záměr
  3. Studijní průměr

Vzhledem k zavedení elektronické evidence podání Návrhu na vyslání si uchazeči příslušný formulář vyplní elektronicky na uvedené internetové stránce: www.dzs.cz (Odkaz: Programy – Akademická informační agentura – Mezinárodní smlouvy – VŠ stipendia – Formulář.)

Vyplněné přihlášky a další doklady se stanoveným pořadím studentů je třeba zaslat na Rektorát UK – Odbor pro zahraniční vztahy do níže uvedených termínů.

Do 6. 11. 2014: Rusko

Do 12. 12. 2014: Čína, Egypt, Chorvatsko, Itálie, Makedonie, Řecko, Slovinsko, Švédsko

Do 12. 2. 2015: Slovensko

Vytvořeno: 13. 10. 2014 / Upraveno: 11. 1. 2023 / BcA. Dominika Patrovská, DiS.