Základní informace o Rozvojovém programu na podporu mezinárodní mobility studentů 2. LF

Finanční příspěvek z Rozvojového programu na podporu mezinárodní mobility studentů 2. LF (dále jen „RP 2. LF“) lze použít pouze na realizaci studijních pobytů, mezinárodní vědecké, výzkumné nebo další činnosti v rámci schválených projektů a programů 2. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze (dále jen „UK 2. LF“) nebo Univerzity Karlovy v Praze.

Základním posláním RP 2. LF je podpora studentské výměny a účast studentů UK 2. LF na mezinárodních studijních a odborných akcích.

1. Cílem RP 2. LF je finanční podpora zejména pro
    • krátkodobé vědecké nebo výzkumné pobyty v zahraničí
    • účast na mezinárodních studijních nebo odborných akcích studentů v zahraničí
    • studium na zahraniční univerzitě, která má uzavřenou bilaterální dohodu s UK 2. LF nebo UK.

2. Zdrojem RP 2. LF jsou finanční prostředky přidělené Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy (dále jen „MŠMT“) na rozvojové programy veřejných vysokých škol. Proto je důležité upozornit na to, že finanční podpora z RP 2. LF nemůže být použita na danou akci souběžně s jiným stipendiem či finančním příspěvkem, na kterém se MŠMT také podílí! Tím odpadá např. možnost dofinancování nákladů spojených s účastí na programech LLP-Erasmus nebo již přiděleného Fondu mobility UK.

3. Ze zdrojů RP 2. LF, lze poskytnout podporu studentovi prezenční formy studia.

4. Podporu z RP 2. LF lze poskytnout na úhradu
    • nákladů na cestu,
    • nákladů na ubytování a stravování,
    • nákladů na zdravotní pojištění,
    • nákladů přímo souvisejících se studiem v zahraničí,
    a to ve výši maximálně 13 000,– Kč/měsíc.

5. Hlavním řešitelem RP 2. LF je doc. MUDr. Petr Zoban, CSc., proděkan pro studium klinických oborů.

6. Konečný termín pro podání žádosti je stanoven na 22. 6. 2012.
    Žádosti lze podávat na budoucí, právě probíhající i na již uskutečněné zahraniční pobyty v rámci daného kalendářního roku.

7. Finanční podporu ze zdrojů RP 2. LF lze poskytnout na základě úplné a ve stanoveném termínu podané žádosti spolu s akceptačním dopisem (jako přílohou).

8. Předložené žádosti posuzuje komise hlavního řešitele a rozhoduje o poskytnutí finanční podpory.

9. Priority pro poskytnutí finanční podpory z RP 2. LF
    • studium v zahraničí na základě mezinárodní smlouvy o přímé spolupráci
    • studium na zahraniční univerzitě na základě fakultní smlouvy o přímé spolupráci
    • účast ve společných doktorských programech s možností prezentace výsledků výzkumu
    • studium realizované formou „free movers“

10. Osoba, které byla poskytnuta finanční podpora z RP 2. LF zodpovídá za její řádné čerpání a hospodárné využívání a je povinna nejpozději do jednoho měsíce od skončení příslušné akce předložit závěrečnou zprávu spolu s doklady, na co byla finanční podpora použita.

11. Administrativní zajištění zabezpečuje Studijní oddělení fakulty – jmenovitě Bc. Kateřina Hřebcová.

Formuláře:
Žádost o finanční příspěvek z RP 2. LF
Potvrzení o vyplacení finančního příspěvku
Závěrečná zpráva

viz též Administrativní postup

Vytvořeno: 24. 5. 2012 / Upraveno: 18. 12. 2018 / Jana Ocelková, DiS.