Anketa k VK 2007

Položily jsme několika studentům, návštěvníkům vědecké konference, následující otázky:

1. Co tě přivedlo na letošní vědeckou konferenci, co jsi od ní očekával/a?
  2. Co tě nejvíc zaujalo a co čekáš, že by tě ještě mohlo zaujmout?

Iva Tatarková, 5. ročník:

1. Přivádí mě sem zajímavá témata, velká účast studentů. Slibuju si od ní nové poznatky, že se dozvím nové výsledky ve výzkumu, zajímaví jsou určitě i pozvaní řečníci. Tohle všechno mě láká.

2. Zaujala mě letos relativně vysoká kvalita příspěvků studentů v porovnání s loňskou vědeckou konferencí, což bych vyzdvihla. Taky se mi líbí nápad kombinace se sportem a rock&rollem. Dnes se ještě těším na další příspěvky, mám ráda především ty s genetickou tematikou. Musím říct, že letos je tady také dost zajímavých posterů.

Michal Procházka, 6. ročník:

1. Vědět, co je nového ve vědě, co se děje. Očekávám, že se něco nového dozvím.

2. Zaujala mě především příjemná atmosféra, pozvaní řečníci.

Tereza Ulmannová, 5. ročník:

1. Slibovala jsem si od VK, že uvidím, co zajímavého se dělá na fakultě a že se dozvím nějaké nové informace.

2. Chci se jít určitě podívat na přednášku o HPV viru a odpoledne na přednášku o doktorském studiu. Včera byla zajímavá problematika Romů v genetice a přednáška o uplatnění lékařů.

Karel Koubský, 2. ročník:

1. Jednak jsem včera měl svůj výstup a jednak jsem chtěl vědět, jak to tak celkově vypadá.

2. Nedá se to říct konkrétně. Zaujala mě VK jako celek. Líbí se mi nápad kombinace s během a rock&rollem.

Barbora Mikulášová, 5. ročník:

1. Zajímavé přednášky. Také že se tady potkám s lidmi, s kamarády. Baví mě to, je tady velice příjemná atmosféra.

2. Teď už půjdu domů, večer k Vojákovi, to čekám, že by mě asi zaujalo (smích). Včera byla dobrá přednáška Davida Marxe.

Roman Mizera, 3. ročník:

1. Na konferenci mě přivedlo to, že jsem na ní včera aktivně vystupoval, čehož jsem se hrozně bál. Nalákala mě loňská konference a hrozně se mi tady líbí.

2. Mám rád přednášky chirurgického nebo ortopedického zaměření, protože mi připadají výrazně jednodušší než přednášky např. genetické. Takže čekám, že mě ještě zaujme přednáška týkající se chirurgie baze lební.

Daniela Lesáková, 5. ročník:

1. Zajímavá témata, přečetla jsem si program a zalíbil se mi.

2. Jednak včera mě zaujaly screeningové programy cystické fibrózy u novorozenců, borrelióza v těhotenství a přednáška o výběru správného oboru. Dnes se mi líbil celý 1. blok.

Viktor Černý, 2. ročník:

1. Dnes byla na programu témata, která mě všechna více či méně oslovují, obzvláště co se týká neurologie.

2. Líbily se mi pokusy s navigací v prostoru a v zásadě všechno neurologické.

Jiří Renka, 2. ročník:

1. Loni jsem na VK nebyl, chtěl jsem se seznámit s tím prostředím a vědět, jak to probíhá. Co se týká očekávání, tak zatím žádná nemám.

2. Dneska mě zaujaly myši v bazénku, ty byly fajn. Pro mě je to tak trochu složitější, protože člověk není až tak sofistikovaný v jednotlivých oborech, takže z přednášek pak nemá tolik informací, které by pro něj byly validní. To mě trošku mrzí.

Vlastimil Šulc, 2. ročník:

1. Já jsem se přišel podívat, jaké mí kolegové mají úspěchy, jak dobře pracují. A je tady výborné občerstvení a zajímaví hosté.

2. Zaujaly mě ranní bloky neurofyziologie a neurověd, teď bude ještě extrasynaptický přenos, tak na to se těším. Také byly zajímavé včerejší přednášky o ucházení se o pracovní místa.

Veronika Hernychová, 5. ročník:

1. Přivedl mě zájem dozvědět se, v čem a o čem se v této době bádá. Od VK jsem si slibovala, že se dozvím třeba nějaké informace později použitelné v praxi.

2. Zatím, abych pravdu řekla, mě toho moc nezaujalo, ale je pravda, že jsem tady moc nebyla. Líbí se mi, že VK má nejen přednáškovou část, ale i další náplň.

MUDr. Jakub Tkaczyk, 3. ročník DSPB:

1. Rád bych viděl, co dělají ostatní doktorandi, protože o tom nemám úplně přehled. Chtěl bych vědět, co se dělá v oborech jiných, než kterým se zabývám.

2. Zaujaly mě vyzvané přednášky, například pan profesor Pohunek. Těším se na odpolední běh a večerní party u Vojáka.

Martin Petráško, 3. ročník:

1. Sliboval jsem si od ní zajímavé přednášky.

2. Zaujala mě ptačí chřipka a těším se ještě na další přednášky, například o nádorech.

Jiří Vejmelka, 3. ročník:

1. Myslím si, že už plakáty byly příjemné, takže reklama byla velice dobrá. Očekával jsem především zajímavé příspěvky z různých oblastí. Zajímalo mě také, zda se dá skloubit klinika a výzkum.

2. Všechny příspěvky jsou zajímavé. Velká část konference byla věnovaná i uplatnění absolventů, to je oblast, která mě zaujala. Považuji za dobrou věc, že se organizátoři pokusili začlenit do programu i část sportovní a hudební.

Děkujeme všem za ochotu odpovědět na naše dotazy, přestože jsme je tím vyrušily od občerstvení. Omlouvám se tímto také slečně studující v 1. ročníku DSPB, která mi sice odpověděla, ale jejíž příspěvek jsem si úspěšně přemazala jiným.
-jr-

Foto: -kr-